Tadım’la iyi yaşam üzerine

Tadım, sağlıklı ve iyi yaşamı sahiplenerek "Kendin İçin İyi Bir Şey Yap" diyor.

05.04.2018 - 14:53 | Tuğba Özögretmen

Tadım'la iyi yaşam üzerine

Tadım, yeni mottoları “Kendin İçin İyi Bir Şey Yap” çerçevesinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de kuruyemiş ve kuru meyve pazarı ve çiğ kuruyemişler üzerine bilgiler paylaştı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Tadım Pazarlama Direktörü Zeynep Göçmen, özellikle çiğ kuruyemiş pazarının, sağlıklı yaşam bilincinin artmasıyla büyük bir büyüme trendine girdiğinden bahsetti. Buna göre çiğ kuruyemiş ve kuru meyve pazarı 2017 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 23,5 oranında büyüdü. Kısa süre önce bu kategoriye dair bir araştırma gerçekleştiren Tadım’ın bulguları, en çok tercih edilen türlerin yüzde 43 ile çiğ fındık, yüzde 31 ile çiğ ceviz içi ve yüzde 28 ile kuru kayısı olduğunu gösteriyor. Veriler Türkiye’nin yüzde 84’ünün ara öğün olarak kuruyemiş tükettiğini ortaya koyarken, çiğ kuruyemiş tüketiminin, diğer yemiş türlerine göre, bir sosyal ortam içinde paylaşımlı olarak değil yalnız tüketildiğini gösteriyor.

Yeni mottosuyla birlikte sağlıklı ve iyi yaşam alanındaki faaliyetlerine hız veren Tadım, bu konuda bilgilerin paylaşılacağı “Tadım’la Kendine İyi Bak” isimli bir Instagram hesabı da açtı.

Tadım'la iyi yaşam üzerine

İyi beslenmeye dair

Toplantıda ikinci olarak söz alan Beslenme Uzmanı Ferin Batman da dünyadan ve Türkiye’den beslenme alışkanlıkları ve rutinleri üzerine veriler paylaştı. Dikkat çekici bazı veriler şöyle:

  • Dünyada yağ ve şeker tüketimi artıyor, fiziksel hareketlilik azalıyor.
  • Türkiye’de bir yetişkinin günlük fiziksel aktivite süresi 20 dakikanın altında.
  • Türkiye, Avrupa’da en fazla tuz tüketen ülke konumunda.
  • Türkiye’de kişi başına düşen yıllık şeker tüketim miktarı 27 kilogram.
  • Türkiye’de çalışan insanların yüzde 50’si günlük bin adımdan daha az adım atıyor. Tavsiye edilen sayı ise 10 bin.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.