MediaCat

Tabaklardan sokaklara bir kutu dostluk

Taps Bebek’in sosyal sorumluluk projesi daha büyük hedeflerle devam ediyor.

Tabaklardan sokaklara bir kutu dostluk

Hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla dünya genelinde her yıl 4 Ekim’de kutlanan Dünya Hayvanlar Günü, Türkiye’de de Dünya Hayvanları Koruma Günü adıyla kutlanıyor. Öte yandan, insanlar gibi hayvanların da çetin yaşam koşullarıyla savaştığı ülkemizde sokaklardaki pek çok hayvan bakımsızlık ve açlık nedeniyle acı dolu ve kısa ömürler sürüyor.

Türkiye’de yıllık tahmini 214 milyar TL’lik gıda israfına kıyasla sokaklarda pek çok aç hayvanın olmasının yarattığı nahoş tezatın bir nebze de önüne geçmek amacıyla Taps Bebek, tabaklarda kalan yiyeceklerin çöpe atılmak yerine sokak hayvanlarının beslenmesi için kullanılmasını teşvik eden bir proje hazırladı. Özel kesim yerleri sayesinde müşterilerin tabaklarındaki artan yemekleri paketleyebilecekleri birer kutuya dönüşen Amerikan servisler tasarlatan marka, 10 Eylül’de hayata geçirdiği projenin videosuyla internette 25 günde yaklaşık 550 bin gösterim elde etti.

Taps Bebek, uygulamanın ülke genelindeki lokantalarda yayılması için projesinin iletişimini yapmaya devam ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.