SXSW’nun yeni ortağı PMC

Penske Media Corporation, South by Soutwest'in yüzde 50 hissesini satın aldı.

19.04.2021 - 11:33 | Sencer Uçar

Bu yıl pandemi nedeniyle online’a taşınan ve finansal açıdan yara alan South by Soutwest’in (SXSW) yüzde 50 hissesi satıldı. The Wall Street Journal’ın haberine göre, bünyesinde Rolling Stones, Variety ve Billboard’u bulunduran medya şirketi Penske Media Corporation (PMC) SXSW’nun yeni ortağı oldu.

SXSW LLC’nin hisseleri, festivalin doğduğu 1987 yılından bu yana festival kurucularının elinde bulunuyordu. PMC ortaklığının ardından festivalin yönetim kademesinde herhangi bir değişiklik ise gerçekleşmeyecek ve kurucular mevcut görevlerini sürdürecek. SXSW’nun 2022 hedefi ise etkinliğin eskiden olduğu gibi Austin’de yüz yüze düzenlenmesi.

SXSW de dahil olmak üzere küçük işletmeler için zorlu bir dönemden geçildiğini söyleyen SXSW Kurucu Ortağı ve CEO’su Roland Swenson, PMC Kurucusu Jay Penske’nin teklifini hayat kurtarıcı olarak tanımladı. Festivali gelecek yıl mart ayında Austin’de düzenlemek için çalışmaların devam ettiğini belirten Swenson, PMC’nin stratejik yatırımının festival takipçilerine daha kaliteli bir program sunma adına yeni olanaklar sağlayacağını da ekledi.

Kaynak: WSJ, Pitchfork

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.