Survivor finali Twitter’ın zirvesinde

18 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

19.06.2014 - 15:32 | MediaCat

Survivor finale yaklaştığı günlerde birinciliği kimselere kaptırmayarak Sosyal TV macerasına devam ediyor. Yarışmaya başlardaki Sosyal TV performansını aratmayan bir gece yaşatan izleyiciler adeta bu gece yapılacak finale hazırlandılar. Turabi ve Gökhan arasındaki rekabetin kızışması ile “Turabi kusura bakma ama Gökhan seni ters yatırır düz Keser!” gibi yorumlar Twitter akışlarını doldurdu. Kıyasıya geçen yarışmada Gökhan Keser destekçileri ve Turabi destekçileri Twitter üzerinden birbirlerine laf atarken Merve Aydın’ın destekçileri “#survivor Merve Aydın buralara emeğiyle geldi sms te kendini acındırarak değil başarısıyla geldi yarı finale.” diyerek yarışmacıya arka çıktılar. İzleyiciler gece boyunca #ahmetdursun, #survivorfinale, #adimadimfinaleturabi, #survivorda, #merveaydin ve #yatcazkalkcazsampiyongökhan etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Kara Para Aşk, aldığı 20,001 Tweet ile kendi Sosyal TV rekorunu kırdığı nefes kesen bir final ile 2013-2014 yayın sezonunu kapattı. “Nasıl bir sezon finali yaptınız yaaaa bütün yaz aklımızı kurcalıycak. BOMBAAA!” diyerek gecelerine başlayan Sosyal TV izleyicisi gece boyunca Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün’e ve dizinin senaristlerine “#KaraParaAsk muhteşem senaryo muhteşem oyunculuk. Tebrikler o nasıl bir sahne durusu bu kadar mı gerçek olur? Yeniden tebrikler” gibi övgüler yağdırdı. Dizi en yoğun dakikalarını 23:55’de yaşarken dakikada 189.8 Tweet atıldı. Tuba Büyüküstün’ün “#KaraParaAsk sezon bitti… Herkesin eline sağlık arkadaşlar…” Tweet’i Top Tweet oldu.

Sosyal TV’ye hızlı bir giriş yapan Ağlatan Dans yayınlanan üçüncü bölümü ile Çarşamba gününü üçüncü sırada kapattı.” #ağlatandans fitne, fesat, kıskançlık, münafıklık hepsi ancak bir senaryoda bu kadar bütünleştirilebilirdi :))” ve “Bu dizi Çeçen dizisi olsaydı daha ilk bölümde raufun ensesinden aşağı Çeçen darbesi yürüyor olurdu! Allah korudu!” gibi paylaşımların yapıldığı gecede izleyiciler “Gene başarılı bir bölüm izledik emeklerinize sağlık… Hadi bakalım gelsin yeni çarşamba…” diyerek dizilerine destek oldu.

Sabahların sevilen yüzü, ekranların en sosyal habercisi İrfan Değirmenci yine erken saatlerde topladığı izleyicileri ile ekranlardaydı. Ülkede artan duyarsızlığa dikkat çeken Sosyal TV izleyicileri İstanbul Müftüsünün fetvasından, IŞİD’e, Soma’daki madencilerin eyleminden Irak’da kaçırılan Türklere kadar her şeyi konuşup paylaştı.

Karadayı, Pazartesi günü yayınlanan sezon finali ile Sosyal TV izleyicilerini konuşturmaya devam etti ve Çarşamba gününü beşinci sırada kapattı. İzleyiciler “Önünüzde saygıyla eğiliyorum. İyi ki varsınız. Önce #Karadayı bugün #KaraParaAşk olağanüstü sezon finalleri… @canpolatozkok @semaergenekonn” diyerek hem Karadayı hem de Kara Para Aşk’ın senaristleri olan Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’a bizzat teşekkür etti.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 18 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.