MediaCat

Sürücülere uyudukça kazandıran uygulama

Volkswagen Kamyonları & Otobüsleri’nden Brezilya’da kamyon şoförlerinin daha fazla dinlenmesini ve trafiğin daha güvenli hale gelmesini amaçlayan uygulama.

Uykusuzluk dünyanın her yerinde trafik kazalarının başlıca nedenleri arasında ve Brezilya’da trafik kazalarının yarısına yakını uykusuzluktan kaynaklanıyor. Ülkede iş sırasında trafikte hayatını kaybedenlere bakıldığında ise kamyon şoförlerinin ilk sırada yer aldığı görülüyor. İş yetiştirmeleri beklenen şoförlerin uykularından kısmaları onları ölüme götürebiliyor.

Ülkede yolları daha güvenli hale getirmek isteyen Volkswagen Caminhões e Ônibus (Volkswagen Kamyonları & Otobüsleri – VWCO), bu amacına kamyon sürücülerinin uykularını ödüle dönüştürerek katkı sunmaya hazırlanıyor. Ödül programı Livelo ile güçlerini birleştiren marka, tüm ülkedeki nakliye rotaları boyunca kamyon sürücülerinin dinlenme zamanlarını takip etmeyi ve uykuyla doğru orantılı olarak onlara fayda sağlamayı planlıyor.

İlk aşamada tek müşteriyle, Carsten Serviços e Transportes ile denenen program Trucker Napp uygulamasını kullanıyor. Akıllı telefonlara indirilen uygulama akıllı saat ya da bilekliğe bağlanıyor. Bu sayede uygulama, yük taşıyan sürücülerin uyku süresini, aşamalarını ve kalitesini ölçüyor ve onları Livelo puanına dönüştürüyor. Livelo puanları uçak biletine, elektronik ürünlere, nakit paraya çevrilebiliyor ya da anlaşmalı kurumlardaki alışverişlerde kullanılabiliyor.

Üç ay sürecek deneme sürecinin ardından programın kapsamı genişletilerek tüm tarafların katılımı sağlanacak.

Ülkedeki yüklerin yüzde 62’sinin kamyonlarla taşındığı bilgisini paylaşan VWCO Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ricardo Alouche, “Projenin arkasındaki fikir, geçimini nakliyeyle sağlayan paydaşlara ve müşterilere katkı sunmak, onları desteklemek ve yolları herkes için daha güvenli hale getirmeye yardımcı olmaktı” açıklamasında bulunuyor.

Livelo B2B Geliştirme Direktörü Marcelino Cruz ise puanların teşvik unsuru olarak kullanılması sayesinde sürücülerin daha az mesai yapacağını, uzun vadede daha sağlıklı alışkanlıklar edineceklerini ifade ediyor.

AlmapBBDO’nun yönetici kreatif direktörü Fernando Duarte, “Trucker Napp ile sürücüler ve yolları paylaştıkları herkes için yeni bir güvenlik özelliği yaratmayı başardık. Bu da ülke ekonomisi açısından oldukça önemli olan sürücüler için daha iyi sağlık ve daha iyi kazanç anlamına geliyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.