MediaCat

“Sürücü koltuğuna hoş geldiniz”

Araç kullanma hakkı elde eden Suudi kadınlara Ford usulü tebrik.

“Sürücü koltuğuna hoş geldiniz”

Kadınların araç kullanma hakkına sahip olmadığı yegâne ülke olan Suudi Arabistan’da geçtiğimiz Salı günü kadınlar adına önemli bir gelişme yaşanmış ve Suudi Arabistan Kraliyet Divanı tarafından yayınlanan kararname ile kadınların ehliyet sahibi olmalarının önü açılmıştı. Buna göre, Suudi Arabistanlı kadınlar Haziran 2018’den itibaren kadınlar da sürücü koltuğuna oturabilecek.

Suudi kadınların yıllardır verdikleri mücadele sonucunda kazandıkları bu hakkı görmezden gelmeyen Ford Orta Doğu, Suudi kadınları sosyal medya hesaplarından yaptığı bir afiş çalışması ile kutladı. Ford Orta Doğu’nun Facebook ve Twitter aracılığı ile yaptığı paylaşımlarda “Sürücü koltuğuna hoş geldiniz” ifadesine yer verildi.

Güncelleme: Ford Orta Doğu’nun sosyal medya hesaplarından paylaştığı görselin orijinal bir çalışma olmadığı zira J. Walter Thompson’ın, web sitesi Rafeef22 için hazırladığı aşağıda yer alan görsel ile Dubai Lynx’te ödül aldığı anlaşılmıştır.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.