Sürprizi DNA’nızda saklı hikâyeler

Ancestry.com yeni kampanyasında herkesi kendi hikâyesinin kökenini keşfetmeye çağırıyor.

10.04.2019 - 14:14 | Arzu Nilay Kocasu

Sürprizi DNA'nızda saklı hikâyeler

Hedef kitlesine DNA analiziyle kökenleri hakkında bilgi sunan ABD menşeli Ancestry.com’un geçen yıl kasım ayında açtığı reklam konkurundan rakipleri FCB Inferno ve McCann Londra’yı geride bırakarak galip çıkan ve markanın reklam çalışmalarının yönetimini Droga5 Londra’dan devralan Anomaly, yeni markası için bir reklam kampanyası hazırladı.

Hollywood filmlerine benzer senaryolarıyla üç farklı hikâyenin paylaşıldığı üç reklam filminden oluşan kampanyada her hikâyeyi en heyecanlı yerinde sonlandıran marka, hedef kitlesini, “siz olmazsanız hikâye burada sonlanıyor” diyerek kökenlerini araştırmaya davet ediyor.

Anomaly Toronto Başkanı Candace Borland kampanyayı şu sözlerle yorumluyor: “Ancestry’yi iyi bilinen streaming servislerine benzer bir platform olarak konumlandıran yeni bir stratejik fırsat keşfettik. Ancestry, insanların, atalarının süregelen, büyüleyici hikâyelerini ortaya çıkardıkları bir platform -bu hakikati yeni bir ışık altında sunma zamanı gelmişti.”

“Atalarımızın hikâyeleri en az Hollywood senaristlerinin yazdıkları herhangi bir hikâye kadar eğlenceli ve sürükleyici olabilir” diyen Ancestry Kanada Müdürü Bill DeGroot ekliyor: “Ve kendi aile hikâyemizi keşfederek, bu dramadaki gizemi çözecek bir role sahip olabiliriz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Ancestry.com
  • Reklam Ajansı: Anomaly
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.