Süpermen çizgi romanına 1 milyon dolar

ABD'de Süpermen çizgi romanının ilk baskısının çok nadir bulunan sayısı 1 milyon dolara satıldı. Bunun bir çizgi romana biçilen rekor fiyat olduğu belirtildi...

23.02.2010 - 00:00 | MediaCat

ABD’de Süpermen çizgi romanının ilk baskısının çok nadir bulunan sayısı 1 milyon dolara satıldı. Bunun bir çizgi romana biçilen rekor fiyat olduğu belirtildi.

ABD’de Süpermen çizgi romanının ilk baskısının çok nadir bulunan sayısı 1 milyon dolara satıldı.

ComicConnect.com adlı internet sitesi tarafından yapılan açık artırmada, 1938 yılının haziran ayında basılan derginin 1 milyon dolara satıldığı, bunun bir çizgi romana biçilen rekor fiyat olduğu belirtildi.

Sitenin kurucusu Stephen Fishler, çizgi romanının ilk sayısından 100 kadarının var olduğunu, bunların da birkaçının iyi durumda olduğunu düşündüklerini söyledi.

Fishler, kitabın son olarak 15 yıl önce 150 bin dolara satıldığını, yeni sahibinin ise meçhul olduğunu ifade etti.

Bundan önce bir çizgi romana verilen en yüksek fiyat 317 bin dolardı.

Süpermen’in 1938 yılındaki ilk baskısı 10 sentten satılmıştı. İlk baskıda suçlularla savaşan süper kahramanın başka bir gezegende nasıl doğduğu, dünyaya gelerek sevgilisi Lois Lane için Clark Kent kişiliğine bürünmesi anlatılmıştı.

Kaynak: haber7.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.