MediaCat

Süper şehrin süper uygulaması

“İstanbul’un dijital dönüşüm yolculuğu” için ilk adımı teşkil eden İstanbul Senin uygulamasının lansmanı gerçekleşti.

Süper şehrin süper uygulaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbulluların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen Türkiye’nin ilk süper mobil uygulaması İstanbul Senin, bugün İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen bir lansman toplantısıyla kullanıma açıldı.

Demokratik katılıma ve dijital dönüşüme öncülük edecek İstanbul Senin uygulamasının detaylarının ilk kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından paylaşıldığı toplantıda, İBB’nin İstanbul Senin başlıklı yeni reklam filmiyle birlikte manifesto filmleri de ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

İki yıla yakın bir çalışmanın ürünü olan İstanbul Senin uygulamasıyla İstanbul’da bir dijital dönüşüm seferberliği başlattıklarını söyleyen Ekrem İmamoğlu, vizyonlarının İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak olduğunun altını çizdi. Uygulamayla birlikte her İstanbullunun bu şehirde söz sahibi olacağını ifade eden İmamoğlu, “Her şeyden önce ortak aklı ve alınacak tüm kararlarda vatandaşın katılımını en vazgeçilmez demokratik hak olarak kabul edip işbaşı yaptık. Katılımı özendirecek mekanizmalar geliştirdik” dedi. Bu çalışmaların büyük bir bölümünün 25 yıldır ilk kez yapıldığını belirten İmamoğlu, sözlerine, “İstanbullulara söz verdim, bu şehirde gelmiş geçmiş en çalışkan ve en demokrat büyükşehir belediye başkanı olacağım dedim. Şimdi bu yolda yeni bir mecrayı, mobil uygulamayı İstanbullulara sunuyoruz: İstanbul Senin” şeklinde devam etti.

İstanbul Senin uygulamasında İstanbullular “Söz Senin” mini uygulamasıyla fikirlerini paylaşıp, anlık anketlere katılabilecek, borçlarını şubede vakit kaybetmeden ödeyebilecek, güvenli kimlik ve imza özelliğiyle cüzdan taşımadan işlem yapabilecek, Göster Geç ile kolayca seyahat edebilecek, Çözüm Merkezi ile sorunlarını anlık iletebilecek ve kültürel etkinliklerden anlık haberdar olma imkânı bulacaklar.

Uygulamadan beklentilerini “Yeni nesil platformun gücüyle; demokratik katılım ve ortak aklı tabana yaymak, hizmetlere cep telefonundan kolay ve anlık erişim, güvenilir bir pazaryeri kurmak, startup’lara ve onlar için hızlı büyümeye imkân sağlayacak bir ortam oluşturmak” şeklinde sıralayan İmamoğlu, “Demokrat yöneticiler yüzleşmekten asla çekinmezler” diyerek, İstanbul Senin’in kendileri için de bir özeleştiri ortamı yaratacağını söyledi. İmamoğlu, bugün itibarıyla kullanıma açılan uygulamanın yakın dönemde yeni özelliklerle zenginleşeceğini de müjdeledi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.