Değişime yön verenler

Değişime cesaret etmekle kalmayıp ona yön veren, kendi disiplinlerinde sınırlar çizen anlatıları aşmayı başararak alkış toplayan 10 başarılı kadın karşınızda.

18.11.2021 - 13:12 | MediaCat

Hayatın neredeyse her alanına meydan okuyan bir küresel pandemiyle geçen yılda, liderlik güçlü sınavlara tabi tutuldu. Yeni normali yıkıp yeniliklere yelken açabilmek, yaşanan krizlerden çıkarılan dersleri, kendine has mesleki duruşuyla geleceğe taşıyabilmek ve tüm bunları yaparken kalıplaşmış önyargıları yıkarak ilerleyebilmek başarılı bir liderliğe giden yolun temelini oluşturuyor. Daima ileriye bakmaları ve çok yönlü başarılarıyla liderliğin cinsiyetçi kalıplara sığdırılamayacağının birer örneği olan 10 kadının hikâyesinde herkes için bir ilham saklı. Öyle ki, rakiplerinin dahi alkışını toplayacak türden…

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele eden bir dünyada ortaya koydukları irade ve liderlikle ilham, cesaret ve umut aşılayan kıymetli kadınların başarılarına dikkat çekmek amacıyla MediaCat olarak 2013 yılından bu yana düzenlediğimiz Fark Yaratan Kadınlar seremonisinin dokuzuncusunu kutluyoruz.

MediaMarkt’ın ana destekçisi olduğu Fark Yaratan Kadınlar 2021’de yer alacak kıymetli isimleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, belli başlı kriterler çerçevesinde belirledik. İmza attıkları ezberbozan işlerle yalnızca kendi disiplinlerinde değil, farklı disiplinlerde de gelişime ışık tutan vizyoner 10 kadının hikâyelerinden cesaret almaya hazırlanın.

Değerlendirmede dikkate alınan kriterler

  • Attığı adımlar ve aldığı kararlarla küresel düzeyde liderlik özellikleri sergilemek, uluslararası platformlarda ses getirmek.
  • Demografik olarak erkek egemen bir sektörde sivrilmiş olmak.
  • Yeni ve heyecan verici bir kategori yaratarak dünyamıza zenginlik katmak.
  • Yaratıcılığı ve yarattığı değerlerle profesyonel dünyaya yeni kaynaklar sağlamak.
  • Üstlendiği başarılı ve istikrarlı sosyal sorumluluk projeleriyle topluma örnek olmak.
  • Ulusal çapta ya da faaliyet gösterdiği kategoride yaşanan bir krizi başarıyla yönetmek ve/veya yaratıcı çözümlerle aşmak.
  • İstanbul’u bir dünya merkezi haline getirerek farklı ülkelerdeki operasyonlarını Türkiye’den başarıyla yürütmek.
  • Ana görevi dışında projeler üretip üstlenerek ve gerek şahsına gerek markasına ait kaynakları bu projeye yönlendirerek toplumda fark yaratmak, topluma cesaret aşılamak ve ilham vermek.

Sırada – Akademi: Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi, Bölüm Başkanı / TÜSİAD Küresel Siyaset Forumu Akademik Koordinatörü / Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Kıdemli Uzmanı Prof. Dr. Evren Balta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.