MediaCat

Super Bowl’un Hollywood’lu yönetmenleri

Sektörün en kıymetli mecralarından Super Bowl için kamera arkasına geçen Hollywood yönetmenlerini hatırlayalım.

Super Bowl’un Hollywood’lu yönetmenleri

Sporseverler kadar reklamverenlerin de ajandalarında tarihinin etrafı renkli kalemlerle çizili olan Super Bowl 2017, nam-ı diğer Super Bowl LI yalnızca birkaç gün sonra başlayacak. Bugüne kadar reklamverenlerin pahalı yapımlar, meşhur simalar ve rüştünü ispatlamış yönetmenlerle boy gösterdiği etkinlikte bu yıl da gelenek bozulmadı elbette. İlk kez Super Bowl vesilesiyle kamera arkasına geçen Coen Biraderlerin Mercedes-Benz için yanlarına Easy Rider’ın yıldızı Peter Fonda’yı da katarak çektikleri reklam filmi bu yılın şüphesiz en konuşulan Super Bowl reklamlarından biri.

Coen Biraderler Super Bowl 2017’nin Hollywood’lu tek yönetmenleri değiller. The Incredible Hulk, The Transporter ve Now You See Me gibi filmlerin yönetmeni Louis Lotterier de başrolünde Jason Statham ve Gal Gadot’nun yer aldığı Wix.com reklamıyla Super Bowl’a konuk oluyor.

Elbette bu, Super Bowl’un reklam sahnesinin Hollywood yönetmenlerini ilk ağırlayışı değil. Reklamverenlerin kıymetlisi etkinlik için hazırlanan filmlerle onyıllar boyunca Super Bowl’a konuk olan Hollywood yönetmenlerinden bazılarının Super Bowl reklamları karşınızda…

Apple: 1984
Yönetmen: Ridley Scott
Yıl: 1984

Yönetmeni Ridley Scott’ın Blade Runner’dan bir buçuk yıl sonra, Alien’dan ise beş yıl önce yönettiği 1984, yalnızca Super Bowl tarihinin değil reklamvereni Apple’ın ve bizatihi reklamcılığın tarihinde de ayrı ve kıymetli bir yere sahip olan nadide reklam filmlerinden.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.