MediaCat

Super Bowl’un en iyilerini siz seçin!

Dünyanın en pahalı reklam kuşağındaki spotlar olmuş mu olmamış mı?

Super Bowl’un en iyilerini siz seçin!

55’incisi gerçekleşen ve Tampa Bay Buccaneers’in galibiyetle ayrıldığı Super Bowl, her yıl olduğu gibi, ana konusu Amerikan futbolunun yanında devre arası şovu ve reklam kuşağıyla da çok konuşuldu.

2004’ten bu yana olduğu gibi, 2021’de de şubat ayının ilk pazar günü gerçekleşen finalde pandeminin zorladığı şartlar sebebiyle bazı ilkler de yaşandı. Kapasitesinin önemli bir kısmı karton seyircilerle dolan stadyum, her yıl Super Bowl’un en büyük popüler kültür malzemesini sağlayan devre arası şovuna kendi cebinden 7 milyon dolar ödemek durumunda kalan The Weekend, neredeyse 40 yıldır kesintisiz olarak yer aldığı Super Bowl reklam kuşağında olmak yerine yılın geri kalan bölümünde reklam yayın süresinin bir kısmını Covid-19 aşısı farkındalığına bağışlamayı tercih eden malum alkollü içecek markası gibi…

30 saniye spot fiyatları her şeye rağmen parmak ısırtan seviyelerde olan Super Bowl’u bu yıl pas geçmeyi tercih eden reklamverenler arasında Avacados From Mexico, Hulu, Hyundai, Kia, Coca-Cola gibi büyük oyuncular vardı. Ancak Super Bowl bu markaların yokluğunu aramadı zira kuşakta ilk kez yer alan 11 yeni marka (pandemi günlerinin doğal sonucu olarak e-ticaret ve uygulama dünyasının oyuncuları) selamladı tüketicileri.

Google Trends’e göre, maç sırasında en çok aratılan reklamlar arasında, bu yıl kuşakta yer almamasına rağmen Bigger Picture zirvedeydi.

Google Trends sıralamasında ilk beşte yer alan diğer reklamlar ise sırasıyla The Goat in 5G (T-Mobile), The Middle (Jeep), 5sec (Reddit) ve It Wasn’t Me (Cheetos) oldu.

Her yıl en iyi Super Bowl reklamına verilen Super Clio‘ya ise bu yıl Amazon’un Alexa’s Body’si layık görüldü.

Peki, trendleri bir yana bırakıp, bu yıl Super Bowl reklam kuşağındaki işleri bizzat değerlendirmeye ne dersiniz?

67 reklama ev sahipliği yapan kuşaktaki spotları buraya tıklayarak anonim olarak değerlendirebilirsiniz. Medina Turgul DDB imzalı ankete katılın, sizin seçiminizle Super Bowl’un en çok ve en az beğenilen beş reklamını birlikte belirleyelim, anketin sonuçlarını Clubhouse’da birlikte konuşalım.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.