Sultanahmet Köftecisi taklitçilerine savaş açtı

Tarihi Sultanahmet Köftecisi, 100'ü aşkın taklitçisi hakkında yasal işlem başlattı.

16.07.2013 - 11:13 | MediaCat

Sultanahmet Köftecisi taklitçilerine savaş açtı

Tarihi Sultanahmet Köftecisi‘nin 3. nesil sahibi Mehmet Tezçakın, ‘semt adından esinlendim’ diyerek ‘Sultanahmet Köftecisi’ adını kullananların tüketiciyi aldattıklarını belirterek, “Mazisi 3-5 yıl öncesine dayanan firmaların gerçek Sultanahmet köftesinin ününe leke sürmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Sultanahmet Köftecisi taklitçilerine savaş açtıDedeleri Mehmet Seracettin Efendi’nin 1920 yılında keşfettiği lezzeti, 4 neslin birikimiyle bugüne kadar taşıdıklarını anlatan Tezçakın, “Önceleri ‘taklitler aslını yaşatır’ diyerek ses çıkarmıyorduk, ancak taklitçilerin markamıza zarar verdiğini görünce yasal yollara başvurmak zorunda kaldık.”

Tezçakın sözlerine şöyle devam etti; “Amacımız sadece markamızı korumak değil, tüketicinin de mağduriyetini önlemek. Her gün taklitçi müesseselerin dükkânlarında mağdur olan, şikâyetini ise bize bildiren onlarca kişiye, o işyeri ile ilgimizin olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Markamız taklit edilmeye çalışılsa da, lezzetimiz asla taklit edilemiyor. Çünkü baharatsız ete lezzet katmak çok zordur. Et kaliteli olmalı ki, köfte lezzetli olsun. Bu kaliteyi korumak için yıllardır etimizi Konya ve Afyon’daki kasaplardan temin ediyoruz.”