Subway’e mesaj var

Good Catch, gerçekleştirdiği eylemle Subway'i ton balıklı sandviçlerini tarihe gömmeye çağırıyor.

16.07.2021 - 15:53 | Simge Şenses

Vegan deniz ürünleri markası Good Catch, Subway’i sandviçlerinde balık kullanmaktan vazgeçirme gayretinde. Marka, fast-food zincirini buna ikna etmek ve vegan alternatiflere dikkat çekmek için bir gün boyunca şubelerinin önüne park ettiği minibüslerden balık içermeyen ton balıklı sandviçler dağıttı.

ABD’de New York ve Austin, İngiltere’de ise Londra’nın işlek Subway şubelerinin önüne park eden Good Catch minibüslerinin üzerinde Subway’in sloganı “Have it your way”e gönderme yapan ve tipografisi birebir Subway logosunu çağrıştıran “Our Way” sloganı yer aldı.


Yakın tarihli Seaspiracy belgeselinin popülaritesinden ilham alan Good Catch’in eyleminin amacı, 2050 yılına kadar okyanuslardaki yaşamın çöküşüne yol açması beklenen ticari balıkçılık tehdidine farkındalık yaratmaktı. Ton balığının aşırı avlandığı gerçeğine ışık tutmayı ve Subway’i bitki bazlı alternatiflere yönlendirmeyi amaçlayan marka, bunu yaparken Subway müşterilerinin sürdürülebilir, balıksız alternatifleri tatmasını da sağlamış oldu.

Düzenlenen bir günlük eylem, Subway’in balık kullanımına temelli son vermesini talep eden daha büyük bir sosyal medya kampanyasının parçasıydı. Good Catch, kampanyaya katılmak isteyenleri kendi balıksız sandviçlerini yapmaya ve sosyal medyada Subway’i etiketleyerek #FishFreeForGood etiketiyle paylaşmaya davet etti.

Kaynak: VegNews

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.