Şubat ayında gündemdeki ünlü Defne Joy’du

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 2 bini yayını inceleyerek oluşturduğu rapora göre, Şubat ayında Türkiye’nin en çok konuştuğu ünlü, ani ölümüyle üzüntü yaratan Defne Joy Foster oldu.

03.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 2 bini yayını inceleyerek oluşturduğu rapora göre, Şubat ayında Türkiye’nin en çok konuştuğu ünlü, ani ölümüyle üzüntü yaratan Defne Joy Foster oldu.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), magazin ve eğlence dünyasının en medyatik kişilerini belirlediği araştırmasının Şubat ayı sonuçları belli oldu. Raporda, bu ay yeni isimler dikkat çekti.

Defne Joy ani ölümüyle gündemdeydi

Her ay düzenli olarak hazırlanan medya raporuna göre; yılın ikinci ayına damgasını vuran isim, beklenmedik ölümüyle büyük bir şok yaşatan Defne Joy Foster oldu. Ölümüyle tüm Türkiye’yi şaşkınlığa uğratan Foster, gazete manşetlerinin, köşe yazarlarının, ana haber bültenlerinin gündeminden günlerce düşmedi. Şubat ayının en çok konuşulan isimleri arasında ilk sırada yer bulan Defne Joy Foster, toplam 9 bin 14 habere konu edildi. Foster’a TV ekranlarının ayırdığı süre ise 74 saat oldu.

Acun Ilıcalı tekrar yükselişte

Son zamanların başarılı TV programcıları arasında olan Acun Ilıcalı, geçtiğimiz ayın en çok konuşulan ikinci ismiydi. Önceki aya göre haber sayısı yüzde 110 artış gösteren Acun Ilıcalı, gazete, dergi, TV kanalı ve haber siteleri toplamında 2 bin 571 habere konu edildi. Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarıyla sıkça adından söz ettiren Ilıcalı, özel hayatındaki gelişmelerle de gündemdeydi.

Cem Yılmaz’a ilgi azaldı

Ocak ayında en medyatik ünlüler arasında zirvede yer alan Cem Yılmaz, Şubat ayında listede üçüncü sıraya geriledi. Önceki ay, Av Mevsimi filminin tanıtımıyla sıkça adından söz ettiren Yılmaz’a medyanın ilgisi, yüzde 25 oranında düşüş gösterdi.

Sezen Aksu özel hayatıyla gündeme geldi

En Medyatikler listesinin değişmeyen isimlerinden Sezen Aksu’nun reytingi yeniden arttı. Yurdun çeşitli yerlerinde verdiği konserlerle adından sıkça söz ettiren Aksu, oğlu Mithatcan’ın Nurgül Yeşilçay’la olan birlikteliğiyle de magazin basının yakın markajına girdi.

Müjdat Gezen politik yorumlarıyla medyanın ilgisini çekti

MTM’nin yaptığı aynı araştırma verilerine göre; geçtiğimiz ay basının yakın takibine giren bir diğer isim Müjdat Gezen oldu. AKP’ye yönelik sert eleştirileriyle dikkat çeken Gezen’e ilgi üç buçuk kata yakın artış gösterdi. Müjdat Gezen’in AKP’lilere oy verenleri ‘aptal’ olarak nitelendirmesi, hem magazin hem de siyaset camiasında yeni bir polemik oluşturdu. Gazete, dergi, TV kanalı ve haber siteleri toplamında 1.109 habere konu edilen Gezen, 20 saate yakın ekranlarda kaldı.

Listedeki sürpriz isim Tolga Karel’di

Ayın en medyatik ünlüleri listesine giren sürpriz isimlerden biri de Tolga Karel oldu. Defne Joy Foster’in yakın arkadaşı olan Karel, ölümünün hemen öncesinde Foster’la görüşmesi ve Foster’in cenazesine katılmamasıyla medyanın yakın markajına girdi. Foster’a dair açıklamalarıyla da gündemde kalan Tolga Karel, ay boyunca 978 haber ve yazıda yer aldı. Karel’e ilgi önceki aya göre dokuz buçuk kata yakın artış gösterdi.

En Medyatik Ünlüler

  1. Defne Joy
  2. Acun Ilıcalı
  3. Cem Yılmaz
  4. Sezen Aksu
  5. Hülya Avşar
  6. Müjdat Gezen
  7. Tarkan Tevetoğlu
  8. Necati Şaşmaz
  9. Tolga Karel
  10. Demet Akalın

MTM Medya Takip Merkezi’nin, Şubat ayında 2 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.