Hedef 4 yılda 500 bin ağaç

Subaru yangınlarla sarsılan Kaliforniya için başlattığı yeniden ağaçlandırma inisiyatifini bir reklam filmiyle duyuruyor.

25.08.2020 - 11:56 | Arzu Nilay Kocasu

Neredeyse her ayında dünya genelinde yankılanan farklı bir krizin, acının ve sıkıntının patlak verdiği 2020’nin trajik gelişmelerinden biri de hiç şüphesiz Kaliforniya’da geçtiğimiz günlerde başlayan ve hâlâ söndürülemeyen yangınlar.

Kaliforniya tarihindeki en büyük yangınlardan biri olduğu açıklanan ve 700 bin dönümlük bir alanı kapsayan yangınla alakalı olarak bölgeye National Forest Foundation işbirliğinde 2023 yılına kadar yılda 125 bin ağaç dikeceğinin sözünü veren Japonya menşeli otomobil üreticisi Subaru, taahhütünü bir reklam filmiyle duyuruyor.

ABD’li reklam ajansı Carmichael Lynch imzası taşıyan 60 saniyelik reklam filminde Subaru’suyla Kaliforniya sahillerini turlayarak bölgede yaşanan ekolojik yıkımı fotoğraflayan fotojurnalist Stuart Palley’in yolculuğuna eşlik ediyoruz.

Fikrin kendilerine ajanslarından geldiğini; projenin Forester modellerinin piyasaya çıkışına denk gelmesi nedeniyle reklam filminde özellikle bu modele yer verdiklerini belirten Subaru Ulusal Pazarlama Müdürü Brian Cavalucci gelecek dönemlerde de buna benzer sosyal sorumluluk inisiyatiflerine imza atacaklarını söylüyor:

“İnsanlar şahane arabalar üretmekten daha fazlasını yaptığımızı görmek istiyorlar. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için payımıza düşeni yapıyor ve bunu gerçekleştirmek için sahip olduğumuz başarıyı kullanıyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Subaru
  • Reklam Ajansı: Carmichael Lynch
Kaynak: Muse

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.