Su yetmez: Artizan su yapım sanatı

Zanaat aşkına ironik bir bakış.

03.08.2015 - 10:35 | Arzu Nilay Kocasu

Su yetmez: Artizan su yapım sanatı

“Şirketler tarafından üretilen suların ruhu yok.” diyor Timmy Brothers Water markasının kurucularından Terry Timmy: “Bizim suyumuz özgürlük demek. Özgürlük ve bağımsızlık.”

Brooklyn menşeli markanın kurucuları Bill ve Terry Timmy biraderler, günümüzün en revaçta eleştirilerinden olan, büyük şirketlerin ruhsuz seri üretimine karşı kendi artizan sularını üreten iki kardeş. El yapımı sularıysa onu tadanların sadece susuzluklarını gidermiyor; farklı zamanlarda ve kültürlerde yolculuk yapmalarını da sağlıyor.

Timmy biraderler ve artizan su markaları Timmy Brothers Water bir parodinin ürünü elbette. Günümüzde kendisini iyiden iyiye gösteren, tüm tüketim ürünlerinde sanatsallık ve özgünlük arayışını eleştiren video; bazen sadece ihtiyaçlarımızı gidermeye odaklanıp her ürüne duygusal yaklaşmamamız gerektiğini ve tükettiğimiz her metanın bize kendimizi özel hissettirmemesinin pek de büyük bir mesele olmadığını söylüyor.

Kaynak: Digg

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.