MediaCat

Sticker’larla meme kanseri farkındalığı

Bu sticker’lar Londralı kadınlara hayat kurtaran bir alışkanlık kazandırmak üzere tasarlandı.

Sticker’larla meme kanseri farkındalığı

Tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis hayat kurtarıyor. Fakat hastalığın belirtileri diğer kanser türlerine göre kolaylıkla tespit edilebilir nitelikte olmasına rağmen, kadınlar kendi kendilerine uygulamaları gereken düzenli muayeneleri çoğunlukla ihmal ediyor. Bununla ilgili bir istatistik de ihmalin ciddiyetini gözler önüne seriyor: 18-35 yaş arası kadınların yüzde 64’ü yani yaklaşık üçte ikisi, her yedi kadından biri meme kanserine yakalanmasına rağmen düzenli muayeneyi atlıyor.

Birleşik Krallık merkezli eczane zinciri Superdrug, daha fazla kadının memelerini kontrol etmelerini sağlamak için basit ve eğlenceli bir hafıza güçlendiriciyi ücretsiz olarak piyasaya sürüyor: Itty Titty Stickies.

Grey London imzalı kampanya kapsamında Superdrug internet sitesi ve Londra’daki eczanelerinden doğum kontrol hapı satın alan kadınlara üzerlerinde ücretsiz sticker’ların yer aldığı broşürler dağıtılacak. 12 çift Itty Titty çıkartması içeren broşürler, kadınları göğüslerinde herhangi bir anormallik olup olmadığını ayda bir kontrol etmeye ve kontrollerden sonra her bir hap paketinde ilgili güne birer çift sticker yapıştırarak bundan görsel bir hatırlatıcı olarak yararlanmaya teşvik edecek. Mevcut bir alışkanlığa yenisini eklemenin daha kolay olduğu içgörüsünden faydalanılarak geliştirilen fikrin temel amacına dair Superdrug’ın tıbbi elçisi Dr Sara Kayat, “Göğüslerinizi kendi kendinize muayene etmeniz meme kanserini erken teşhis etmenin önemli bir yolu. Göğüs farkındalığı, ‘normal’inizin nasıl göründüğünü ve nasıl hissettirdiğini bilmek anlamına gelir ve göğüslerinizi düzenli olarak muayene ederek göğüslerinizdeki değişiklikleri çabucak fark edebilirsiniz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.