Starcom MediaVest Group ve Zenith Optimedia Group birleşiyor

İki grup VivaKi Türkiye adı altında bir araya geliyor.

31.10.2012 - 15:37 | MediaCat

Bağımsız operasyonlar olan Starcom MediaVest Group ve ZenithOptimedia Group, yeni hizmetler, araçlar ve ortaklıklar geliştirmek için VivaKi Türkiye adı altında birleşiyor.

Publicis Groupe tarafından tüm grubun medya ve dijital operasyonlarının gücünü birleştirmek için oluşturulan stratejik yapı VivaKi, Ocak 2013 itibariyle Türkiye’de faaliyete başlıyor. Vivaki Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Osman Uslu, CEO görevini ise Muharrem Ayın üstlenecek. Uslu ve Ayın  halen yürüttükleri Starcom MediaVest Group’taki  Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO görevlerine aynı şekilde devam edecekler.

VivaKi Türkiye’nin hayata geçmesiyle birlikte, ZenithOptimedia Group da Türkiye’deki faaliyetlerini yeniden yapılandıracak. Halihazırda Güzel Sanatlar ile götürülen işbirliği, Ocak 2013 itibariyle bitirilecek ve bu tarihten itibaren VivaKi Türkiye çatısı altında tamamen ZenithOptimedia’nın sahipliğinde bir yapı oluşturulacak.

Klues: Varlığımızı Türkiye’de genişletiyoruz.

VivaKi CEO’su Jack Klues: “Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ve en dinamik pazarlarından biri haline geliyor; bu da bize, varlığımızı Türkiye’de genişletmek için çok uygun bir zemin oluşturuyor. Dijitaldeki hızlı büyümeyi de göz önüne alınca, bu hem bizim hem de müşterilerimiz için inanılmaz bir fırsat olacak.” diye belirtti.

VivaKi Türkiye’ nin faaliyete başlamasına ilişkin Osman Uslu: “Starcom MediaVest  Group’ u Türkiye’ de en büyük ajanslardan birisi haline getirdik. VivaKi’nin lansmanı ile birlikte büyümenin daha da artacağına olan inancım tamdır.” dedi.

Muharrem Ayın ise “VivaKi Türkiye’nin faaliyete başlaması grubumuzun Türkiye’ye ve bizim kapasitemize olan güveninin işaretedir. Medya markalarımızla müşterilerimize daha kapsamlı hizmetler vermemize olanak sağlayacaktır.” dedi.

ZenithOptimedia Group Global CEO’su Steve King: “Türkiye bizim için son derece önemli bir pazar… Hem kendimizin hem de müşterilerimizin, büyüme fırsatlarından yararlanması adına Türkiye’de tamamen kendimize ait bir ZenithOptimedia operasyonu olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz.” diye belirtti.

Soğuksu: 2012 sonuna kadar ZenithOptimedia ve ben aynı yapıda devam edeceğiz.

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Güzel Sanatlar Medya Grubu ve ZenithOptimedia Türkiye CEO’su Mete Soğuksu, ZenithOptimedia Group ile Güzel Sanatlar arasındaki işbirliğinin sonlandırılmasının ortak alınan bir karar olduğunu belirtti. 2012 sonuna kadar ZenithOptimedia’nın ve kendisinin aynı yapıda devam edeceğini Soğuksu, 2013 yılı için ise görüşmelerin sürdüğünü kısa sürede Güzel Sanatlar Grubu tarafından bir açıklama yayınlanacağını kaydetti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.