Spotify’dan gerilim dolu anlara aile boyu çözüm

Platformun yeni kampanyası müziklerin aileleri sürüklediği rahatsız edici anlara dair güçlü içgörülere sahip.

27.04.2017 - 16:06 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Spotify'dan gerilim dolu anlara aile boyu çözüm

Spotify’da aynı hesabı kullanan aile üyeleri, bir kişi müzik dinlemeye başladığında diğer tarafta kesilen müzik nedeniyle sorunlar yaşıyordu. Sunduğu Aile İçin Premium paketiyle kullanıcılarını bu durumdan kurtarmayı amaçlayan Spotify, sunduğu bu hizmeti İngilizlere duyurmak için bünyesinde konumlandırdığı departmanın öncülüğünde bir reklam serisi hazırladı.

Yaşanan olaylara karşı soundtrack vazifesi gören müzikleri dinlemeye mecbur kalan aile fertlerinin hikâyelerinin paylaşıldığı serinin ilk filminde yemek masasında bir araya gelen ailenin Savage Garden’ın Truly Madly Deeply şarkısını dinlemeye maruz kalışını seyrediyoruz.

Müzik dinleme servisi, ikinci filmde ise bu üyeliğe ne denli ihtiyaç duyulduğunu daha net anlatan bir hikâye çıkarıyor karşımıza. Kardeşinin yatak odasının önüne Justin Bieber’ın Love Yourself şarkısının çaldığı bir hoparlör bırakan kızın ağzından dökülen şu sözler, durumun ne ölçüde rahatsız edici olabileceğini anlamamıza yetiyor: “Hepimizin orada olanları bildiğini düşünüyorum.”

Spotify’ın mesajı net; başkalarının özel hayatından haberdar olmak sizi rahatsız ediyorsa Aile İçin Premium hizmetini kullanın.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.