Spotify podcast yarışında vites artırıyor

Spotify, podcast platformu The Ringer'ı satın alacak.

06.02.2020 - 12:11 | Sencer Uçar

Spotify ve Storytel’den işbirliği

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde aylık aktif kullanıcı sayısını 271 milyona çıkaran ve podcast dinleme süresini de 2018’in son çeyreğine kıyasla ikiye katlayan Spotify, podcast alanında elini kuvvetlendirecek yeni bir adım daha attı. Platform, Bill Simmons’ın sahibi olduğu podcast odaklı medya şirketi The Ringer’ı satın alacağını duyurdu.

Özellikle spor ve kültür alanındaki podcast’lere ev sahipliği yapan 2016 doğumlu The Ringer’ın satınalma sürecinin bu yılın ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Satış bedeli hakkında detay vermeyen Spotify, Bill Simmons ve beraberindeki 90 kadar çalışma arkadaşını da istihdam edecek.

Satınalmayı değerlendiren Spotify CEO’su Danilel Ek, “The Ringer ile birlikte aslında yeni ESPN’i alıyoruz. Simmons’un birkaç yıl gibi kısa bir sürede yaptığı iş tam anlamıyla sıradışı. Yalnızca kendi podcast’i değil, tüm network’ü harika iş çıkarıyor. O tam bir yetenek mıknatısı” yorumunda bulundu.

The Ringer ile birlikte, Spotify’ın son 12 ay içerisinde satın aldığı podcast şirketi sayısı dörde çıktı. Platform, geçtiğimiz yıl Gimlet Media, Anchor FM ve Parcast’e 400 milyon dolar harcamıştı.

Spotify, CES 2020’de podcast reklamlarının etkinliğine ivme kazandıracak yeni teknolojisi Streaming Ad Insertion’ı (SAI) tanıtmıştı.

Kaynak: Vox.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.