MediaCat

Spotify 2023’ün en’lerini açıkladı

Spotify, yılın en çok dinlenen sanatçılarını, şarkılarını, albümlerini ve podcast’lerini paylaştı.

Spotify, 2023 boyunca en çok dinlenen sanatçı, şarkı, albüm ve podcast’leri açıkladı.

Yılın ‘en’lerinin yanı sıra Spotify’da geçirdikleri tüm bir yılı kutlayabilmeleri için kullanıcılara yeni ve etkileşimli özelliklere sahip kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi de yayınlandı. Spotify kullanıcıları, kişiselleştirilmiş 2023 Yılın Özeti deneyimine Spotify mobil uygulamasından ve Spotify.com/Wrapped adresini ziyaret ederek mobil veya masaüstünde web üzerinden de erişebiliyor.

2023’ün en çok dinlenen sanatçısı Semicenk

Spotify’ın açıkladığına göre, 2023 yılında Türkiye genelinde en çok dinlenen sanatçı Semicenk oldu ve 2018’den bu yana zirveyi bırakmayan müzik türü rap de böylelikle tahtından inmiş oldu. Semicenk ayrıca 2023’ün en çok dinlenen şarkıları listesinde dört şarkıyla yer aldı.

Semicenk’i 2022’nin en çok dinlenen sanatçısı Uzi izledi. Yılın en çok dinlenen sanatçıları sıralamasında Sezen Aksu üçüncü, Motive dördüncü, Lvbel C5 ise beşinci sırada boy gösterdi.

En çok dinlenen kadın sanatçılar listesinde zirve değişmedi ve 2017’den bu yana zirvede yer alan Sezen Aksu unvanını korudu. Aksu’yu sırasıyla Güneş, Melike Şahin, Simge ve Hande Yener izledi.

2023’ün en çok dinlenen şarkısı Simge’den Aşkın Olayım

Simge’nin Galatasaraylı futbolcu Mauro Icardi ile özdeşleşen şarkısı Aşkın Olayım, 2023’ün en çok dinlenen şarkıları listesinin zirvesine yerleşti. Yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı Semicenk & Reymen – “Yana Yana” olurken, listenin üçüncü sırasında Lvbel C5 & Güneş – “NKBİ X YAPAMAM – Remix”, dördüncü sırasında BLOK3 – “AFFETMEM”, beşinci sırasında Semicenk & Doğu Swag – Pişman Değilim” yer aldı.

Yılın en çok dinlenen albümü ROMANTİK

Türkiye’de 2023’ün en çok dinlenen albümü Motive’nin ROMANTİK olurken, UZİ’nin ilk 10’daki iki albümünden EL CHAVO ikinciliğe yerleşti. Üçüncü olan Heijan ve Muti’nin Hermano’sunu, Mabel Matiz’in Fatih albümü izledi. En çok dinlenen albümler sıralamasında beşinci sıraya Simge’den Ben Bazen yerleşti.

Podcast’lerde zirve Ortamlarda Satılacak Bilgi’nin

2023’te Türkiye’de en çok dinlenen podcast bir kez daha Ortamlarda Satılacak Bilgi oldu. Kendine İyi Davran listenin ikinci sırasına yerleşirken Merdiven Altı Terapi üçüncü, Meksika Açmazı dördüncü, Hayalhanem beşinci sırada boy gösterdi.

Taylor Swift dünyanın zirvesinde

Spotify’da bu yıl dünya genelinde en çok dinlenen sanatçı Taylor Swift oldu. Swift’i sırasıyla Bad Bunny, The Weeknd, Drake ve Peso Pluma takip etti.

Dünyada yılın en çok dinlenen şarkısı Miley Cyrus’tan Flowers oldu. İkinci ve üçüncü sıranın sahibi sırasıyla SZA’dan Kill Bill ve geçen yılın şampiyonu As It Was ile Harry Styles olurken Seven (feat. Latto) (Explicit Ver.) ile Jung Kook ve Latto dördüncülüğü, Ella Baila Sola ile Eslabon Armado ve Peso Pluma beşinciliği elde etti.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.