MediaCat

SPK tarafından atanan üye Turkcell’in başına geçti

Ahmet Akça Turkcell’in yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

SPK tarafından atanan üye Turkcell’in başına geçti

Turkcell‘de uzun süredir gerçekleştirilemeyen yönetim kurulu başkanı seçimi bugün netlik kazandı. Hürriyet‘in haberine göre, geçtiğimiz hafta SPK tarafından atanan yeni bağımsız üyelerle birlikte toplanan yönetim kurulu, Ahmet Akça‘yı yönetim kurulu başkanlığına getirdi. Firmanın önceki yönetim kurulu başkanı Colin J. Williams idi.

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda (KAP) yer alan açıklamasında, Ahmet Akça’nın başkanlığa getirilişi doğrulandı. Açıklamada Turkcell’in diğer bağımsız yönetim kurulu üyelerinin de Atilla Koç, Mehmet Hilmi Güler, Mehmet Bostan ve Bekir Pakdemirli’den oluştuğu belirtildi.

Hürriyet, Ahmet Akça’nın Turkcell Yönetim Kurulu’na 13 Mart 2013’te atandığına dikkat çekiyor. Akça Lojistik Hizmetleri ve Ticaret AŞ’nin kurucusu Akça, Ocak 2010’da Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin Mütevveli Heyeti kuruluşunda yer aldı. Akça, Kasım 2011’den bu yana Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı konumunda.

SPK iki kez atama yaptı

Turkcell yönetiminde yaşanan problemler nedeniyle SPK şirkete iki ayrı kez bağımsız yönetim kurulu üyesi ataması yaptı. İlk olarak Mart ayında Ak Partili eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, eski Enerji Bakanı Hilmi Güler ve Ahmet Akça atanırken, geçtiğimiz hafta yapılan atamada da Ak Parti’nin Ar-Ge’den sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Bekir Pakdemirli ve Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan göreve getirildi.

Kaynak: Hürriyet, Fotoğraf: lfylmz@flickr

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.