South Park sanal asistanlara dadanırsa

Dizi, yeni sezonuna izleyiclerin evlerindeki Alexa ve Google Home'ları "hack"leyerek başladı.

15.09.2017 - 10:11 | Arzu Nilay Kocasu

South Park sanal asistanlara dadanırsa

Comedy Central’ın 1997 yılından bu yana yayınlanan animasyon dizisi South Park, 21’inci sezonuyla ekranlara geri döndü. Trey Parker ve Matt Stone’un her bölümünde başka bir kişiye, kesime ve bakış açısına dadandıkları dizinin son sezonunun White People Renovating Houses isimli ilk bölümündeyse odakta, Charlottesville saldırısı ve ABD Başkanı Trump’ın saldırıyı takiben yaptığı yorumlarla fitili tekrar tekrar ateşlenen beyaz milliyetçiliğinin yanı sıra Alexa ve Google Home vardı.

Tıpkı 15 saniyelik spotunu izleyen Google Home sahiplerinin cihazlarını “hack”leyerek Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Direct Kategorisi’nden Grand Prix ile ayrılan Burger King gibi izleyicilerin Alexa ve Google Home‘larıyla eğlenen South Park, sanal asistanlar sayesinde nihayet ekrandan taşıp sevenlerinin hayatlarına kelimenin tam manasıyla sızmayı başardı. Cihazları aniden müstehcen cümleler kurmaya ve “lüzumsuz” alışveriş listeleri oluşturmaya başlayan South Park izleyicileriyse yaşanan bu “yakınlaşmayı” yer yer sitemkar olsa da genellikle neşeyle sosyal medyadan paylaştılar.

Kaynak: Hollywood Reporter, Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.