MediaCat

Sosyal TV’de haftanın öne çıkanları

15-21 Aralık haftası sosyal medya reytingleri

Sosyal TV’de haftanın öne çıkanları

Sosyal TV’de bu hafta Ulan İstanbul’un düşen reytinglerinden, Hülya Avşar’ın Cuma geceleri yayınlanacak olan yeni programına kadar birçok dikkat çekici olayı geride bıraktık. Cumartesi akşamı yayınlanan Bu Tarz Benim Final Gecesinde yaşananlar hafta sonuna  damgasını vurdu. Canlı yayın olduğu zannedilen bant yayını sırasında Nur Yerlitaş’ın sosyal medyadan fotoğraf paylaşması ortalığı karıştırdı ve hayranların tepkisine yol açtı.

Ulan İstanbul
Geleneksel reytinglerde son dönemlerde düşüşe geçen Ulan İstanbul, Sosyal TV’de de son dönemdeki en düşük performanslarından birini bu Pazartesi sergiledi. İzleyicilerin #GeçmişinSırrı etiketi ile yorumlarını paylaştıkları bölümde politik gündeme yapılan göndermeler yine gözlerden kaçmadı. Servet Abi karakterinin “Bu dünyada 3 göz odada da otursan sarayda da otursan öbür tarafa elin boş gidiyorsun.” sözü gecenin en çok paylaşılan alıntıları arasında yer aldı.

Ütopya’nın yükselişi
TV8’in internet üzerinden gün boyunca canlı olarak da yayınlanan yarışması Ütopya, iki haftadır sürdürdüğü yükselişini bu hafta ilk beşte yer alarak taçlandırdı. İzleyicilerini gün boyu ekranlarının ve klavyelerinin başına kilitleyen yarışma hafta boyunca toplamda 9.061 izleyiciden 27.171 tweet alırken en parlak gününü bu Pazar, yarışmacıların ziyaret edildiği günde yaşadı. Her türlü detayı ekran görüntüleri ve Tweetler ile paylaşan izleyiciler, İnci adlı yarışmacının kuralları çiğnediğini belirterek diskalifiye edilmesi için bir araya geldiler ve bunlarla ilgili kanıtlarını Twitter üzerinden paylaştılar. Ayrıca izleyiciler, gelen ziyaretçiler konusunda da şüphelerini dile getirmekten kaçınmayarak gelenlerin yarışmacıları tanımadığı ile ilgili yorumlarını sıklıkla paylaştı. Hafta boyunca en çok konuşulan ve tartışılan yarışmacılar Semih, Kurretülayn ve İnci oldu.

Hülya Avşar’a Kaya Çilingiroğlu konuk oldu
Sezon başında Hülya Avşar Show ile TV8’de tekrardan sevenlerinin karşısına geçen Hülya Avşar, programının formatını değiştirerek ilk yayınını 19 Aralık gecesi yaptı. Kaya Çilingiroğlu’nun konuk olduğu program, gerek konusu gerekse konuğu ile izleyiciler arasında çok konuşuldu. “Samimi ve içtenlikle anlatıyorlar” ve “Hülya Avşar ile Kaya Çilingiroğlu genişliği Harran ovasında yok” gibi farklı yorumların paylaşıldığı gecede genelde ikilinin konuşması olgun ve samimi bulundu. Hülya Avşar’ın duruşu kadınlar arasında “güçlü kadın” olarak nitelendirilirken ikilinin jimnastik sahneleri de konuşulup ekran görüntüleri ile paylaşıldı. Program geç bir saatte yayınlanmasına karşın 1.736 izleyiciden toplam 2.911 tweet alarak yayılımda 11,8 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Medcezir’de #Yaman
Medcezir bu haftaki bölümünde izleyicilerini ekran başına kilitlerken bir yandan da her sahnesi ile ilgili konuşturmayı başardı. İzleyiciler, Yaman’ın sahnelerini ekran görüntüleri ile paylaşırken bir yandan da “Eskiden Medcezir akşamları daha güzeldi simdi hiç bir tadı yok.” şeklinde yorumlar yapanlar da oldu. Dizi en yoğun anlarını saat 23:25’te yaşadı ve dakikada atılan tweet sayısı 291.8 tweete ulaştı. Hafta boyunca sevenlerinin gözlerinden ve parmaklarından düşmeyen dizi Cuma geceki performansının da etkisiyle haftayı birinci sırada tamamladı.

Okan Bayülgen Dada Dandinista’da Kiraz Mevsimi’ni ağırladı

Kiraz Mevsimi oyuncuları Özge Gürel, Serkan Çayoğlu, Nilperi Şahinkaya ve Aras Aydın Cumartesi gecesi Dada Dandinista’da Okan Bayülgen’in konuğu oldu. Kendisine “kirazcanlar” diyen hayran kitlesinin yoğun ilgi gösterdiği program o geceki en yakın rakibi 3 Adam’a izleyici ve üretilen içerik sayısı olarak fark attı. 3.309 izleyiciden toplamda 5.990 tweet alan program yayılımda 9,2 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. Serkan Çayoğlu’nun tatlılığı ve Özge Gürel’in ütü sahneleri izleyiciler tarafından en çok konuşulan konular arasında yer alırken, bu sahnelerin ekran görüntüleri de Twitter üzerinden paylaşıldı.

Haftalık İlk 5

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 15-21 Aralık 2014 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.