Sosyal TV’de haftanın öne çıkanları

Kaçak Gelinler'in final kararı ve TV8'de başlayan Bu Tarz Benim en çok konuşulanlar arasında...

19.01.2015 - 18:04 | MediaCat

Sosyal TV’de oldukça hareketli bir haftayı geride bıraktık. Yaz dizileri arasında başarıyı yakalayıp sezonda da devam eden Kaçak Gelinler’in final kararı izleyicileri klavyelerinin başına kilitlerken, Bu Tarz Benim’in orijinal jürisi ile TV8’de başlaması haftanın konuşulan olaylarından oldu.

Haftalık İlk 5

Bu Tarz Benim eski jürisi ile yeni kanalında başladı
Show TV’nin sezon başından beri gündüz kuşağını bir hayli meşgul eden yarışması Bu Tarz Benim, orijinal jürisi ile TV8’e transfer oldu ve ilk haftasını tamamladı. İlk haftasında Show TV yayınına göre %43.8 düşüş gösteren yarışma gelecek hafta farklı bir jüri ile Show TV’deki Bu Tarz Benim başlayınca ciddi bir Sosyal TV mücadelesinin içine girecek.  İki programın da hafta içi aynı saatlerde yayınlanacak olması izleyicilerin “Madem 2 tane Bu Tarz Benim yarışması oldu o zaman birinin adı Bu Tarz Benim Kemal olsun.” ve “Ülkede 2 tane Bu Tarz Benim oldu. Bence kendi aralarında ‘Bu Tarz Benim Benim’ adında bir yarışma yapabilirler” ve gibi yorumlarına yol açtı.

Kara Para Aşk’tan sezonun en iyi gecesini yaşadı
Çarşamba günlerinin sevilen dizilerinden Kara Para Aşk, Diriliş Ertuğrul’un gelmesiyle Sosyal TV’de birinciliği kaptırsa da izleyicilerinin desteğini ve katkısını kaybetmedi. 3 Eylül’de yayınlanan ilk bölümünden bu yana Sosyal TV’deki en parlak gecesini geçiren dizi  8.160 izleyiciden toplamda 19.046 tweet aldı ve yayılımda 19,7 milyon kez izleyicilerin Twitter akışlarında yer aldı. Ahmet Tansu Taşanlar’ın “İyi bak kalbime… #aşkımızınsınavı” tweeti Top Tweetlerden biri olurken izleyiciler en çok #enginakyürek, #tubabüyüküstün, #aşkımızınsınavı, #elmer, #entu, #bugüngünlerdenkaraparaaşk, #elmerkpasezon3görmekistiyoruz, #elifdenizer ve #ömerdemir etiketleri üzerinden etkileşime geçti.

Yayın gününü Sosyal TV’de ikinci sırada kapatan dizi haftayı da %6,15’lik share ile üçüncü sırada tamamladı.

Kaçak Gelinler’den Final Kararı
Yaz sezonundan miras kalan, sezon içerisinde Star TV’den TV8’e geçiş yapan, Sosyal TV’nin sevilen dizilerinden Kaçak Gelinler’in final kararı izleyicilerde tepkiye yol açtı. Twitter üzerinden tepkilerini dile getiren izleyiciler TV8 ve Acun Ilıcalı’ya mesajlarını iletmeye çalışırken bir yandan da dizilerine yayın gününde destek verdiler. Perşembe gecesi yayınında 5,949 izleyiciden toplamda 18.553 tweet alan dizi haftayı da %7.40 share ile ikinci sırada kapattı.

Dada Dandinista ve Beyaz Show haftanın Talk Show’ları oldu
Bu hafta Dada Dandinista’da Okan Bayülgen’in konukları Beyaz Futbol’un sevilen isimleri Ertem Şener, Ahmet Çakar, Rasim Ozan ve Abdülkerim Durmaz oldu. Konuklar Dada’yı Cuma gecesi Sosyal TV’de üçüncü sıraya taşırken, Beyaz Futbol programının da konuşulma oranını %23.7 oranında arttırdı. Ertem Şener’in “Ve Beyaz Futbol olarak DADA DADANİSTA için hazırız Star TV ‘de @okanbayulgen ‘e geldik bu gece bitmeeeeezzzzz” tweeti top tweetler arasında yer aldı.

Beyaz Show Cuma gecesi yayınlanan ve Engin Hepileri, Belçim Bilgin, Caner Cindoruk, Yolanthe Sneijder Cabau, Hande Doğandemir, Cengiz Bozkurt, Funda Arar ve Altay’ın konuk olduğu bölümü ile günü Sosyal TV’nin zirvesinde kapatırken bu sezon ilk defa haftalık ilk 5 listesinde %5,30 share ile beşinci sırada yer aldı. Candan Erçetin ve Beyazıt Öztürk arasında son hız devam eden düello izleyicilerin en çok konuştuğu konu olurken, programın konuklarından Hande Doğandemir’i de hayranları yalnız bırakmadı. Program 16.106 izleyiciden aldığı tweetler ile yayılımda 51 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. En yoğun anlarını saat 00:40’da gören program, zirve anında dakikada 770 tweet alarak geçen sezondaki rekoruna yaklaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 12 – 18 Ocak 2014 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.