Sosyal medyanın gündeminde Survivor vardı

The Netfork’un sosyal medya rating sonuçlarına göre Survivor, yayına başladığı ilk hafta en çok konuşulan program olmayı başardı.

05.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının geçen haftaki sosyal medya rating sonuçlarını açıkladı. 28 Mart-3 Nisan tarihleri arasında yayınlanan programlar hakkında sosyal paylaşım sitelerinde toplam 30.019 değinme tespit edilirken, geçen hafta yeni bölümü başlayan Survivor, en çok konuşulan program oldu.

Tüm değinmelerin % 56,8’i Survivor için yapılırken, en çok yorum yapılan yarışmacı ise Nihat Doğan oldu. Nihat Doğan dışında ünlülerden Pascal Nouma, Derya Büyükuncu, gönüllerden ise Taner hakkında en çok yorum yapılan yarışmacılar arasında yer aldı. Sosyal medya paylaşımcılarının ortak görüşü Survivor’ın bir önceki bölümünden çok daha eğlenceli olacağı yönünde. Ancak çok fazla reklam yayınlanması, izleyenler tarafından olumsuz olarak değerlendiriliyor.

Bir önceki haftanın birincisi Muhteşem Yüzyıl ise tüm değinmelerin % 7,1’ini elde ederek Survivor’ın ardından en çok konuşulan dizi oldu. Onu sırasıyla Adını Feriha Koydum (%5,6), Behzat Ç.(%5,3) ve Ezel (% 4,5)izledi.

En az yorum Dragons’den Türkiye’ye

The Netfork araştırmasının sonuçlarına göre geçen hafta televizyon programları arasında en az yorumu Dragons’den Türkiye aldı. Toplam 9 değinme alan programı Kelimenin Gücü, L’oreal Paris Miss Turkey, Hayatım Dizi ve Her Şeye Rağmen izledi.

Behzat Ç. olumlu yorumda rekora koşuyor

Olumlu yorumlarda Survivor, tüm değinmeler içinde % 63.8 ile birinci olurken, sadece bu programla ilgili yapılan değinmeler içindeki olumlu yorumların oranı % 93,4 oldu. Onu Muhteşem Yüzyıl(%6,6), Adını Feriha Koydum(%6,1), Behzat Ç. (%6,1) ve Fatmagül’ün Suçu Ne (%3,9) takip etti.

Üzerine en çok espri yapılan dizilerden biri olan Fatmagül’ün Suçu Ne için sosyal medyadaki yaygın görüş klasik bir Türk dizisi olduğu yönünde. Oyunculuklar başarılı bulunurken, Vural karakterini canlandıran Buğra Gülsoy beğeniliyor.

Behzat Ç. için geçen hafta toplam 1.515 değinme tespit edilirken, bunların % 95,8’i gibi hayli yüksek bir oranı olumlu yorumlardan oluşuyor. Bir önceki hafta bu oran % 91 idi. Ancak bu diziye ilişkin özetin uzun olmasıyla ilgili eleştiriler var. Ayrıca küfrün azalması ve sansürden dolayı da rahatsızlıklar söz konusu. Hamam sahnesi ise geçen haftanın en beğenilen sahnesi oldu.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.