Sosyal medya ajans modeli 2.0

Turşu Ajans'ta sosyal medyanın başarı kriteri olarak ilk sıraya daima etkileşimi koyuyoruz. Tüketicilerin karar verici olduğu yeni pazarlama evreninde ulaştığımız milyonlar kadar kazandığımız kalpler ve değerli yorumlar da önem teşkil ediyor.

Advertorial 03.09.2018 - 15:09 | MediaCat

Sosyal medya ajans modeli 2.0

Sosyal medya iletişiminde ideal ajans seçimi pek çok marka yöneticisi için sancılı bir sürece dönüşebiliyor. “Sonunda aradığım ajansı buldum” cümlesini nadiren duyabiliyoruz. Bazı yöneticiler tüm iletişimin tek elden yürümesi gerektiğini düşünerek tam hizmet ajanslarına bu süreçte güvenirken, bazı yöneticiler de butik olarak kendileriyle daha çok ilgilenen ajanslarla mutluluğu yakalıyor. Marka – ajans ortaklığının başarısındaki en önemli kriterin enerjilerin uyumu olması, sosyal medya iletişiminde de geçerliliğini koruyor. Bunun dışında teknik yeterlilikler noktasında ise “enerji uyumu” kavramını bir kenara bırakarak sosyal medya yetkinliklerinin iyi analiz edilmesi gerekiyor.

Markalar için sosyal medya kullanımının, reklam filmlerini paylaşarak medya desteğiyle milyonlara ulaşmasını sağlamaktan farklı dinamiklere sahip olduğunu artık -hepimiz çok iyi- biliyoruz. Turşu Ajans olarak günümüz pazarlama dinamiklerine ve ihtiyaçlarına özel yapılandırdığımız bir sosyal medya hizmet modeline sahibiz.

Turşu Ajans’ın sosyal medya hizmet modeli

Bu modelde, hızlı tüketilen içerikler için hızlı bir üretim altyapısı oluşturmak kritik bir konumda. Hızlı üretim sürecinde ise başrolde içerik üreticilerimiz ve prodüksiyon ekibimiz yer alıyor. Ardından veri ve strateji ekiplerinin verileri incelemesiyle yol haritası optimize ediliyor.

Sosyal medya ajans modeli 2.0

Bu noktada standart modele (müşteri temsilcisi + sosyal medya uzmanı + sanat yönetmeni) ek olarak sosyal medyada süreci bütünsel olarak yönetebileceğimiz ek departmanlarımız ve uzmanlarımız yer alıyor. Sosyal medya strateji ekibi, medya planlama ekibi, influencer pazarlama uzmanları, prodüksiyon ekibi ve sosyal medya veri ekibi çekirdekte yer alan marka ekibine destek vererek markanın sosyal medya performansının daha bütünsel olarak ele alınabilmesini sağlıyor. Ek departmanlarla birlikte markanın sosyal medya süreçlerine iki üç kişi yerine yedi sekiz kişilik ekiplerin katılım sağlaması verimliliği ve performansı artırıyor.

En önemli başarı kriteri “etkileşim”

Sosyal medyanın başarı kriteri olarak her zaman ilk sıraya etkileşimi koyuyoruz. Tüketicilerin karar verici olduğu yeni pazarlama evreninde ulaştığımız milyonlar kadar kazandığımız kalpler ve değerli yorumlar da önem teşkil ediyor.

Sosyal medya ajans modeli 2.0

Amacımız, markalarımızın daha etkileşimli bir iletişim sürecine sahip olmalarını sağlamak. Bu doğrultuda oluşturduğumuz model, sosyal medya ekosisteminin gelişmelerine paralel olarak güncelleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.