Sony’den ultra gerçekçi sinema deneyimi

Sony Pictures, CJ 4DPlex işbirliğinde sinemada film izleme deneyimini yeniden cazip kılma gayretinde.

04.08.2021 - 11:10 | Simge Şenses

Sony'den ultra gerçekçi sinema deneyimi

Sony Pictures, Seul merkezli sinema teknolojisi firması CJ 4DPlex ile üç yıllık bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında yapım şirketinin 15’ten fazla filmi, dünya çapında 350’den fazla sinemada izleyicilere panoramik ve sürükleyici bir sinema deneyimi sunan ScreenX’te gösterilecek.

ScreenX, geleneksel sinema perdesini salonun yan duvarlarını da içine alacak biçimde genişleterek üç taraflı bir görünüme kavuşturan özel bir perde. Sunduğu panoramik film izleme deneyiminin yanı sıra, CJ 4DPlex’in 4DX teknolojisi işin içine özel efektleri de dahil ediyor. Hareketle senkronize koltuklar, ekrandaki hava durumuna uygun efektler, titreşimler ve kokular gerçekçiliği artırarak film izleme deneyimini bir tema parkı gezintisine yaklaştırıyor.

CJ 4DPLEX CEO’su Jongryul Kim, “İzleyiciler pandemi sonrası sinema salonlarına geri döndükçe, sürükleyici ve dinamik sinema formatları her zamankinden daha önemli bir noktada konumlandı” diyor ve ekliyor: “Sinemada film izlemek, evde izleme deneyiminden belirgin bir şekilde farklıdır ve izleyicileri evlerinden çıkmaları, arkadaşları ve aileleriyle yeniden sinema deneyiminin keyfini çıkarmaya motive etmelidir.”

Venom: Let There Be Carnage, Sony Pictures’ın ScreenX perdesinde izleyiciyle buluşan ilk filmi olacak. Onu, Spider-Man: No Way Home ve The Man from Toronto gibi filmler takip edecek. Sony’nin ScreenX ile birlikte hayata geçirmeye hazırlandığı türden taze deneyimlerin, akış platformlarının yükselişi ve pandemi sebebiyle yürürlüğe giren kısıtlamalar sebebiyle boş kalan sinema salonlarının yeniden dolmasında etkili olup olmayacağını zaman gösterecek.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.