MediaCat

Sony’den sadece su altında çalışan uygulamalar

Marka, su geçirmezlik özelliği olan yeni akıllı telefonu Xperia Z1’yi özel uygulamalarla destekliyor.

Sony’den sadece su altında çalışan uygulamalar

Geçtiğimiz yılın sonunda Avrupa’da, bu yılın başında da ABD’de pazara sunduğu yeni akıllı telefonu Xperia Z1‘in su geçirmezlik iddiasının sadece telefonu çevresel risklerden koruyan bir faktör olarak kalmasını istemeyen Sony, bu özelliği cihazı diğer telefonlardan tamamen ayrıştıran eğlenceli bir unsur olarak konumlandırıyor.

Cihazın tasarımı sırasında su altında olduğunu tespit etmesine yarayan alıcılar yerleştiren Sony, uygulama geliştiricilerine bu alıcılara erişim imkânı sağlıyor ve ortaya çıkan uygulamalarla da eşsiz bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor. Şu ana kadar geliştirilen uygulamalar arasında telefonunuzu su dolu bir kap içerisine daldırarak çektiğiniz fotoğraflar üzerine analog işleme simülasyonu ile efektler uygulayabileceğiniz “Photo Lab”, telefonunuzu sulayarak bitki yetiştirebileceğiniz “Plantimal”, telefonunuzu suya daldırarak sevimli bir Japon balığının hayatını kurtarabileceğiniz “Goldie” ve su dolu küvetinizde denizaltı yönetebileceğiniz “Sink Sunk” gibi uygulamalar yer alıyor.

Google ile işbirliğine giden Sony su altı uygulamaları için Android‘in uygulama pazarı Google Play‘de özel bir de bölüm açmış. Marka uygulamaların tanıtımı için yürüttüğü kampanya için Wieden + Kennedy‘den destek alıyor.

Goldie

Plantimal

Sink Sunk

Photo Lab

Tiny Umbrella

Rainy-oke

Kaynak: Advertolog

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.