Sony Interactive Entertainment’a geri sayım

Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment birleşiyor.

28.01.2016 - 12:12 | MediaCat

Sony Interactive Entertainment'a geri sayım

Kasım 1993’te kurulan Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) ve Nisan 2010’da kurulan Sony Network Entertainment International LLC (SNEI) tüm iş birimlerinin güçlerini birleştirerek oluşturdukları yeni şirketleri Sony Interactive Entertainment LLC’yi (SIE) duyurdu. Yeni şirket, 1 Nisan 2016 Cuma itibarıyla Kaliforniya San Mateo merkez olmak üzere Tokyo ve Londra’da da ticari operasyonlarını hayata geçirecek.

Yeni şirketin hayata geçmesiyle ilgili konuşan SCE Başkan ve Global CEO’su ve Sony Corporation Ağ Eğlence İş Kolundan Sorumlu Grup Yöneticisi Andrew House yeni şirketin hedefinin Playstation’ın güçlü yönlerini bir araya getirerek markanın büyümesine ivme kazandırmak olduğunu belirterek tüketicilerinin hayal gücüne ilham kaynağı teşkil edecek hizmet ve ürünler geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

SCE ve SNEI’ın güçlerinin birleştirerek daha yüksek bir rekabet gücüne ulaşmak amacıyla hayata geçirilen SIE’nın başlıca stratejilerini PlayStation kullanıcılarının sadakatlerinin muhafaza edilmesi ve artırılması, Ücret Ödeyen Kullanıcı Başına Ortalama Gelir’in artırılması ve yan gelirlerin yükseltilmesi oluşturuyor.

Sony Group içindeki oyun ve ağ segmentindeki satışları ve faaliyet kârını artırmak için de çalışacak olan SIE’nin Mart 2018’de sonlanacak mali yıl hedefleriyse 1.4 ila 1.6 trilyonluk satış ve yüzde 5 ila 6’lık faaliyet kar marjı.

Ana faaliyet alanını PlayStation’ın donanım, yazılım içerik ve ağ hizmetlerinin araştırma, geliştirme ve satışı olarak belirleyen 2 milyon dolar sermayeli yeni şirkette Andrew House başkan ve global CEO, Kazuo Miura ve John Tsuyoshi Kodera başkan yardımcısı, Kazuo Hirao ve Henichiro Yoshida ise yönetim kurulu üyesi olarak görev alacaklar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.