Sony Channel Türkiye yayında

Sony Pictures Television Networks bünyesindeki Sony Channel basın mensuplarıyla buluştu.

29.03.2017 - 13:21 | Tuğba Özögretmen

Sony Channel Türkiye yayında

Sony Channel Türkiye, tüm platformlarda “tek şifresiz premium TV kanalı” olarak yayın hayatına başladı. İçeriğini ödüllü filmlerin ve televizyon dizilerinin oluşturacağı Sony Channel, lansmanını bugün gerçekleşen bir basın toplantısıyla yaptı.

Sony Channel Türkiye yayında14 aylık bir hazırlık sürecinin ardından ekranlarla buluşan yeni kanala ilişkin Sony Pictures Television Networks CEEMA Kıdemli Başkan Yardımcısı Lyle Stewart, gelişmeyi uzun vadeli bir plan olarak ele aldıklarını söyledi. Sony Channel Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saygı, Türkiye’de “Pay TV” kalitesinde bir “Free TV” yayıncılığı yapacaklarını belirtti ve ana kanal yapısından sıkılmış izleyiciye alternatif sunduklarını ekledi.

Paralı kanalların büyüme sıkıntısı içinde olduklarını ve onları kurtaracak şeyin teknoloji olduğunu söyleyen Saygı, şifresiz kanalların ise ancak farklılaşmayla hayatta kalabileceğini sözlerine ekledi. Saygı kendilerinin ise hibrid bir anlayışla yola devam edeceklerini belirtti. Yakın vadeli planları arasındaki orijinal içerik üretmek olmadığını belirten ancak uzun vadede –tüm dünyadaki operasyonlarında olduğu gibi- burada da var olmak istediklerini belirten Saygı’nın ardından söz alan Sony Channel Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sevin Ergun Sefada ise bu yatırımı, Türkiye’nin içinde bulunduğu zor dönemde “paha biçilemez” olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz yıl Sony Pictures Television Networks ve Sevin Ergun Sefada Planet TV’nin çoğunluk hisselerini almıştı. Bu hamlenin uzantısı olarak Planet Mutfak ve Planet Çocuk gibi kanallar Sony Mutfak ve Sony Çocuk şeklinde isim değiştirerek yayın hayatına devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.