MediaCat

Sony 10 bin kişiyi işten çıkarıyor

Sony 10 bin kişiyi işten çıkarıyor Japon elektronik devi Sony, küresel çapta 10 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Sony 10 bin kişiyi işten çıkarıyor

İşten çıkarılacak kişi sayısı daha önce belirtilen rakamın yarısı kadardı ancak şirket hem operasyon hem de üretim bölümünde yeniden yapılanmaya gideceğini açıklamıştı.  

Sony bu kararla küresel çapta iş gücünün yüzde 6’sını işten çıkarmış olacak.  

Sony’de yeniden yapılanma kapsamında, şirketin üst düzey yedi yöneticisi yıllık ikramiyelerinden vazgeçecek.     

Nikkei borsasına sızan raporda, son işten çıkarmaların ardından Sony’de kaç kişinin çalıştığına yönelik daha fazla detay verilmedi. 

Sony’nin Walkman müzik çalar biriminden sorumlu üst düzey bir yetkilisinin konu hakkında yorum yapmaktan kaçındığı ifade edildi.       

Görevi bu ay Howard Stringer’dan devralan 51 yaşındaki CEO Kazuo Hirai, tüketicilerin Samsung Electronics Co. ve Apple Inc. ürünklerine yönelmeleri ile birlikte, Sony’nin kötü gidişi tersine çevirmek için "acı verici" adımlar atacağını kaydetti. Sony, değer kazanan yen, geçen yıl Tayland’daki sel felaketi nedeniyle üretimdeki aksaklıklar ve Samsung ile gösterge panel ortaklığından çıkışın maliyetlerini işaret ederek, Şubat ayında yıllık zarar tahminini ikiye katlayarak 220 milyar yene (2.7 milyar dolar) çıkardı.  

(Kaynak: Hürriyet)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.