MediaCat

İlkbahar havası reklamlara yaradı

Mart ayında ekranda 2.828 saat reklam yayınlandı.

İlkbahar havası reklamlara yaradı

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, reytinglerin ölçümlenemediği süreçte televizyondaki reklamlara yönelik düzenli olarak yaptığı aylık araştırma, önceki aylarda ekrandaki reklamlarda yaşanan düşüşün yerini yükselişe bıraktığını ortaya çıkardı. Yoğun geçen kış aylarının ardından geçtiğimiz ay televizyon ekranındaki reklamlarda yüzde 20’lik bir artışın yaşandığı belirlendi. 2012 yılı Ocak ile Şubat aylarında toplam 2 bin saat dolaylarında reklamın yayınlandığı televizyon ekranında, Mart ayında ise bu sürenin 2.828 saati aştığı saptandı.

Mart ayında zirvede yine gıda sektörü var

Televizyondaki reklamları kapsayan Nar Ajans araştırmasında, Mart ayında ekranda en çok gıda sektörünün reklamlarının yayınlandığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay boyunca toplam 349 saati geçen bir sürede gıda markalarının reklamları yayınlanırken, ikinci sırada ise 337 saat ile iletişim sektöründe yer alan GSM Operatörlerinin ağırlıklı olduğu reklamların yer aldığı belirlendi. Aynı araştırmaya göre Mart ayında üçüncü sırada toplam 309 saati aşan bir süre ile inşaat ve dekorasyon hizmetleri sektörünün yer aldığı görüldü.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.