Sonsuz değişime hazır olun

IKEA’dan yaratıcılığınızı geliştirmek için tasarlanmış DELAKTIG koleksiyonu.

06.02.2018 - 13:52 | Gönül Hadımlı

Sonsuz değişime hazır olun

“Mobilya endüstrisinin eski moda olduğunu düşünüyorum” diyor endüstriyel tasarımcı Tom Dixon. Genellikle bir tasarım ekibiyle birlikte çalışan IKEA, bu defa Tom Dixon’un liderliğinde dünya çapında 75 tasarım öğrencisinin emeğiyle birlikte DELAKTIG koleksiyonunu tüketicilerini sunuyor.

Koleksiyonun arka planında yatan ilginç fikir, IKEA’nın tasarım bölümünün başındaki isim Marcus Engman’ın söylediğine göre tamamıyla farklı bir şey yaratmak. Öyle ki, koleksiyon şimdiye dek gördüklerinize hiç benzemiyor. Çok yönlülüğüyle, farklı parçalarla farklı tasarımları tüketicinin kendisinin yapmasına olanak sağlayan bu koleksiyon, IKEA’ya göre modern dünyada daha iyi bir sosyalleşme çözümü. Koleksiyon çok yönlülüğü ile istediğiniz parçayı ekleyip istediğinizi çıkararak günlük yaşamın sürprizlerine hazır olmanızı sağlıyor.

Marka, koleksiyonu tasarlarken Dixon ile yaptığı işbirliğini ve koleksiyonunun bugünkü haline gelene kadar geçtiği adımları yayınladığı 18 dakikalık belgeselde paylaşıyor. Engman’ın belgeselde söylediğine göre koleksiyonun asıl amacı yeni bir ürün ortaya çıkarmaktan ziyade, diğer insanların yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir platform tasarlamak.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.