Soner Canko’nun yeni adresi belli oldu

Dr. Soner Canko, Turk Holding Danışma Kurulu'nda.

01.06.2020 - 13:28 | MediaCat

Soner Canko'nun yeni adresi belli oldu

Uzun yıllardır sürdürdüğü Bankalararası Kart Merkezi (BKM) CEO’luğundan geçtiğimiz günlerde ayrılan Dr. Soner Canko, danışma kurulu üyesi olarak Turk Holding bünyesine katıldı.

Geçtiğimiz yıl ön ödemeli kart pazarında yüzde 20’lik pazar payına ulaşan TurkHolding’in 2020 yılında Avrupa ülkelerinde de faaliyete başlamasını hedeflediklerini belirten Turk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz, “3,5 milyonu aşan ön ödemeli kart sayımız ve müşteri odaklı yaklaşımımızla elde ettiğimiz deneyimi artık Avrupa ve Amerika’ya taşıma vaktimiz geldi” dedi. Soner Canko gibi sektörde köklü tecrübeye sahip birinin bünyelerine katılmasının hedefe ulaşmada önemli katkı vereceğini söyleyen Yılmaz, “Pandeminin yarattığı etki finansal teknoloji şirketleri açısından önemli fırsatlar doğurdu. Bu fırsatları iyi değerlendirerek, 171 olan çalışan sayımızın, 2021 yılında Türkiye, Avrupa ve ABD ofislerimizde 300’ün üzerine çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Dijital cüzdan BKM Express ve ödeme yöntemi TROY markalarını hayata geçiren Soner Canko, inTech İstanbul Kurucu Üyeliği ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra Türkiye’de blockchain ekosistemini oluşturmak için çalışan ve kâr amacı gütmeyen Blockchain Türkiye Platformu’nun da eş başkanlığını yürütüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.