MediaCat

Son 25 yılın efsane reklamları

MediaCat, Haziran sayısında Türk tüketicisinin bilinçaltına işlemiş efsane reklamları belirledi.

Son 25 yılın efsane reklamları

MediaCat, son 25 yılın efsane reklamlarını belirlemek ve onları efsane yapan ortak özellikleri ortaya çıkarmak amacıyla Alice BBDO, ThinkNeuro, DORinsight ve Nar Ajans ile işbirliğine gitti. DORinsight’ın Türkiye temsili 500 kişilik bir örneklemle yürüttüğü araştırmada Cem Yılmaz‘ın Doritos A la Turca reklamı birinci çıkarken, aynı verilerin nöro araştırma yöntemleriyle sağlaması yapıldığında ilk sırada Tokai‘nin ‘Çakar Çakmaz Çakan Çakmak’ reklamı yer aldı. Reklamların detaylı analizi MediaCat sayfalarında…

Women to Watch: Fark yaratan kadınların gurur gecesi

Advertising Age‘in 1997’den bu yana düzenlediği, Türkiye’de ise ilk kez bu yıl MediaCat tarafından düzenlenen ‘Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar’ seremonisi, MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ve Advertising Age Yayın Yönetmeni Abbey Klaassen‘in ev sahipliğinde 14 Mayıs Salı akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirildi.

Advertising Age: Dünyanın en büyük reklam ajansları

Advertising Age, 2012 yılı verilerine dayanan global reklam yatırımlarının, dünyanın en büyük reklam gruplarının, network’lerinin ve ajanslarının detaylı bir tablosunu reklam dünyasıyla paylaştığı Agency Report’u yayınladı.

Özür dilemenin adabımuaşereti

Markalar yalnızca ürün ve hizmet sunmanın ötesinde, birer kimliği olan varlıklar. Ve karakteri olan her organizma gibi markaların da kimi davranışları takdir kimi davranışlarıysa tepki çekme potansiyeline sahip. Peki, markalar çok kez kontrolünü kaybettikleri mesajlarının yol açtığı problemlerin üzerini özür dileyerek kapatabilir mi? Kabahatli olduğunu kabul etmek bir markayı yüceltir mi, yoksa hata kurumsal kimliğe kara bir leke olarak yapışıp kalır mı?

Uzun ajans-müşteri evliliğinin sırrı

Marka ve ajansların uzun süren işbirlikleri günümüz pazarlama dünyasında oldukça nadir rastlanan bir durum. Birbirini izleyen konkurlar, yönetim katlarında yaşanan değişiklikler, sık rastlanan ve işbirliklerinin sona ermesine neden olan gelişmeler. Ancak ajans-müşteri ilişkilerinde bazı istisnalar var ki yıllara meydan okuyor.

Markalı tweet devri

Kampanyaların dijital kısımlarına ayrılan bütçeler günbegün artarken Twitter, reklamverenlere sunduğu geniş erişim olanaklarıyla en çok tercih edilen mecralardan biri olarak dikkat çekiyor. Ünlü kullanımının zirve yaptığı mecrada, reklam amaçlı tweet’ler etik tartışmaları da beraberinde getiriyor. İngiltere ve ABD’de konuya ilişkin yasal düzenlemeler devredeyken, markalı tweet’lerin hâlâ yaygınlaşmadığı ülkemizde henüz bu yönde bir girişim söz konusu değil.

Haziran ayı söyleşileri

Çağrı Dönmez: ‘Bir cihaza bağımlı değiliz’

Digiturk‘ün son aylardaki iletişim faaliyetlerinde odak noktası olan ‘dilediğin zaman dilediğin yerde’ teknolojisini platformun Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez‘le konuştuk.

MediaCat Haziran sayısı söyleşileri

Yeni ürünün temelinde Digiturk’ün basit bir dijital yayın platformu olmaktan çok, bir içerik tedarikçisi olmasının yattığını belirten Dönmez, TMSF operasyonundan günler önce yaptığımız söyleşide futbol yayın hakları, şike skandalı ve yeni teknolojik gelişmelere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Marc Ducnuigeen: ‘Türk müşteri profilini araştıran kazanır’

TBWA\İstanbul‘un organize ettiği Shopper Marketing semineri için İstanbul’da bulunan Integer Uluslararası Başkanı Marc Ducnuigeen‘la shopper marketing’in dünü ve bugününü, Integer’in Türkiye pazarına olan bakışını ve dijital gelişmelerin pazarlama dünyasına etkilerini konuştuk.

MediaCat Haziran ayı söyleşileri

Bora Tanrıkulu: ‘Dengeli beslenmenin savunucusuyuz’

Türkiye’deki McDonald’s tüketicisinin hız, sağlık ve lezzet olmak üzere üç temel beklentiye sahip olduğunu söyleyen McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Bora Tanrıkulu, obezite tartışmalarına karşı temel felsefelerini ‘şeffaflık’ üzerine kurduklarını vurguluyor.

MediaCat Haziran ayı söyleşileri

Devamı ve daha fazlası MediaCat Haziran sayısında…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.