Snickers’tan moraller bozuldukça ucuzlayan çikolata

Marka fiyatını ruh halinize göre düzenliyor.

27.05.2016 - 14:02 | Arzu Nilay Kocasu

Snickers'tan moraller bozuldukça ucuzlayan çikolata

“Açken sen, sen değilsin” diyerek açlıkla imtihanın insanın varoluşu üzerindeki sevimsiz etkilerine dikkat çeken Snickers, bu etkilerin tersine çevrilmesinde oynadığı rolün artmasını teşvik etmek için teknolojinin nimetlerinden yararlandığı yeni bir kampanya hazırladı.

7-Eleven işbirliğiyle gerçekleştirdiği yeni kampanyası “Hungerithm” ile internetin ruh halini analize tabi tutarak 7-Eleven’da satılan Snickers’ların fiyatlarını gerçek zamanlı olarak yeniden düzenleyen marka; 3 bin kelimelik bir sözlük haznesi üzerinden günde 14 bin sosyal medya gönderisini inceleyerek internette o anda hüküm süren ruh hali hakkında fikir yürütüyor ve internetin moralinin düşüşüyle doğru orantılı olarak fiyatını da düşürüyor.

Günde yüzde 82 oranında düşüş gösteren fiyatlar dünyada çok da güzel şeylerin olmadığı yönündeki inancınızı pekiştirebilir. Yine de, bir yerlerde moralleri yükseltmek için fiyat kıran bir marka olduğunu görmek fena değil. Şu anda ve daha sonra internetin ruh halini ve Snickers’ın Avustralya 7-Eleven’larındaki satış fiyatının bu ruh halinden ne kadar etkilendiğini görmek isteyenler kampanyanın internet sitesine buradan ulaşabilirler.

KÜNYE
Reklamveren: Mars Chocolate, Avustralya
Reklamveren Temsilcileri: Matthew Graham, Renee Lewington, Heidi Keller, Shaun Thomas
Reklam Ajansı: Clemenger BBDO Melbourne
ECD: Ant Keogh
Kreatif Ekip: Evan Roberts, Stephen de Wolf, Ben Keenan, Jackson Harper, Shannon Crowe, Jim Robbins

Kaynak: The Inspiration

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.