Snapchat ve Amazon’dan işbirliği

Görsel arama özelliği sayesinde Snapchat kullanıcıları direkt olarak Amazon'a bağlanacak.

25.09.2018 - 15:07 | Sencer Uçar

Snapchat ve Amazon'dan işbirliği

25 milyonu aşkın işletme hesabının yer aldığı Instagram’dan e-ticaret konusunda geçtiğimiz günlerde art arda iki hamle gelmiş, Instagram’ın alışverişe özel bir uygulama çıkaracağına dair haberlerin çıkmasıyla birlikte kullanıcılara hem Hikâyeler hem de Keşfet sekmesi üzerinden alışveriş yapma olanağı sunan iki yeni güncelleme sunulmuştu.

Eylül ayı bitmeden e-ticaret konusunda önemli bir hamle de Snapchat’ten geldi. Snapchat ve Amazon, Snapchat kullanıcılarını direkt olarak Amazon’a bağlayacak bir işbirliğine imza attı. Snapchat’in yeni görsel arama özelliği sayesinde kullanıcılar, etraflarında gördükleri ürünlerin fotoğraflarını çekebilecek ve o ürünleri satın almak ya da fiyat karşılaştırması yapmak üzere Amazon’a yönlendirilecek. Görsel arama özelliği aynı zamanda barkod taraması için de kullanılabilecek.

İşbirliğine dair tek açıklama, Snapchat’in blog paylaşımı aracılığıyla gerçekleştirildi. Bu paylaşımın haricinde taraflardan başka bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.