Instagram’dan 2 yeni alışveriş güncellemesi

Yeni güncellemeler ile birlikte hem Hikâyeler hem de Keşfet sekmesi üzerinden alışveriş yapılabilecek.

18.09.2018 - 16:11 | Sencer Uçar

Instagram'a uygulama içi alışveriş özelliği geliyor

Geçtiğimiz haftalarda alışverişe özel bir uygulama üzerinde çalışmalar yürüttüğüne dair bilgiler gelen Instagram, kullanıcıların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını kolaylaştırmak adına iki yeni güncelleme yaptı. Buna göre, kullanıcılar hem Hikâyeler hem de Keşfet sekmesi üzerinden ürünleri görüntüleyebilecek ve alışveriş yapabilecek.

Aslına bakarsanız Hikâyeler üzerinden alışveriş yapma denemeleri Haziran ayında başlamıştı. Şimdi ise bu özellik 46 ülkeye açılıyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, Hikâyeler’de rastladıkları ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilecek ve bağlantı üzerinden bu ürünleri satın alabilecek.

Instagram‘ın e-ticaret konusunda sunduğu bir diğer yenilikse Keşfet sekmesiyle ilgili. Keşfet sekmesine eklenen Alışveriş özelliği aracılığıyla kullanıcılar, çeşitli işletmelerin ürünlerinden oluşan özel bir akışla karşılaşacak. Söz konusu akışta kullanıcının halihazırda takip ettiği markaların alışveriş gönderilerinin yanı sıra, kullanıcının ilgisini çekebileceği düşünülen markaların gönderileri de yer alacak.

Kaynak: Cnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.