MediaCat

Snapchat dostluktan yana

Snapchat’in global ölçekli ilk kampanyası yayında.

Snapchat dostluktan yana

Snapchat, Dünya Dostluk Günü vesilesiyle ilk global entegre kampanyasını hayata geçirdi. Snap Inc. in-house kreatif ekibi tarafından SpecialGuest işbirliğiyle hazırlanan “Gerçek Dostlar” kampanyasının ana hedefiyse, sizi olduğunuz gibi seven insanların kıymetini öne çıkarmak ve dünyanın dört bir yanındaki gerçek dostların ve aile bireylerinin Snapchat kullanarak iletişim kurduğunu göstermek.

Açıkhava, dijital, sinema ve televizyonda boy gösteren kampanya için ilk adım, markanın Instagram’da “quotefluencer”larla işbirliği yaparak, herhangi bir hesap açmaksızın, #realfriends ve #friendshipquotes gibi popüler hashtag’leri domine etmesiyle atıldı. Ardından 30 Temmuz Dünya Dostluk Günü’nde sahneye dünyanın dört bir yanından gerçek dostların snap’leri ve sesleri çıktı. Brezilya, Avustralya, Fransa, İtalya, Almanya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’den gerçek dostların seçilmesiyle birlikte kampanya global ölçeğe yayıldı.

SpecialGuest ve Snap Inc., 12 ülkeden 5 bin Snapchat kullanıcı arasından 313 gerçek dostla görüştü ve söz konusu kullanıcılara kim oldukları, nasıl tanıştıkları ve dostluklarını özel kılan nedenler soruldu. Kampanyada 37 ikilinin dostluğuna yer verildi.

İlk olarak ABD, Hindistan ve Avustralya’da başlayan kampanya, ilerleyen günlerde Avrupa pazarlarına da yayılacak. Spotify, Pandora, JioSaavn ve Gaana gibi müzik platformlarında da yer alan kampanyanın açıkhava ilanları ise şöyle:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.