Škoda’dan düşük bütçeli bir Starsky ve Hutch denemesi

Marka yeni reklamında iki polisin araçları yüzünden kırılan hevesini konu alıyor.

17.12.2019 - 16:22 | Arzu Nilay Kocasu

Aynı aracın şoför koltuğuna birden fazla kişinin oturmasının her seferinde can sıkıcı birtakım düzenlemeler gerektirdiğinin bilincinde olan Škoda, her bir şoförün kişiye özel araç içi ayarlarını hatırlayan anahtarının tanıtımı için bir reklam kampanyası hazırladı.

Will ve Chuck adında iki polisin, çok hevesli oldukları suçlu takibine Škoda marka olmayan araçları nedeniyle bir türlü başlayamadıkları reklam filmi Rosapark imzası taşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda, markanın geçen yıl yayınlanan Ugly 90s kampanyasının yönetmenliğini üstlenen Jean-Baptiste Saurel oturuyor.

Rosapark Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Gilles Fichteberg kampanyayı şu sözlerle özetliyor: “Meydan okumaları seven bir marka olarak, farkedilmek için eğlence alanında daima bir adım ileride olmak zorundayız. Bu filmle izleyicilere bildikleri ve sevdikleri bir sinematografik türü sunmak istedik. Skoda’yı daima daha olumlu bir dinamiğin içerisinde konumlandırarak süreğen karakterlerle bir bağ kurduk.”

Rosapark ve Google’ın kampanya kapsamında yaptıkları işbirliği neticesinde, reklam filminde bahsi geçen mavi aracı Google Street View’dan takip eden çevrimiçi kullanıcılar arasından şanslı olan iki kullanıcı Los Angeles’a gidiş dönüş biletin sahibi oldu.

Kaynak: More About Advertising

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.