‘Siyasi markalama duygusal engagement yaratır’

Marco Cacciotto'dan siyasi markalamanın olmazsa olmazları...

14.11.2013 - 17:12 | Tuğba Özögretmen

Marco Cacciotto sunumunda siyasi markalamanın olmazsa olmazlarına değindi.

EAPC Yönetim Kurulu Üyesi ve Spindoctor-Milano CEO’su Marco Cacciotto Brand Week Istanbul’da yaptığı sunumda siyasi markalamanın özelliklerini ve olmazsa olmazlarını İtalya seçimlerinde Berlusconi ve Monti gibi liderlerden örnekler vererek anlattı.

Seçmen davranışlarının artık önceden kestirilemez hale geldiğinin altını çizen Cacciotto seçmene net ve somut mesajlar vermenin önemli olduğunu belirtti. Cacciotto siyasi markalamanın(branding) artılarını rakiplerden farklılaşma, seçmenlerin partiyi daha iyi tanıması, daha emin kararlar alabilme ve partiye aidiyet duygusunun gelişmesi olarak ifade etti.

Neden siyasette markalamaya ihtiyacımız var?

Cacciotto siyasi markalamaya ihtiyaç duyulmasının nedenlerini, bir pazarlama aklıyla düşünmenin seçimlere derinlik sağlaması, vizyon katması ve uzun süreli ilişkiler doğurması olarak açıkladı. Cacciotto aynı zamanda branding’in kültürel, sosyal, psikolojik, ekonomik ve fonksiyonel olmak üzere farklı yönleri olduğunun altını çizdi ve bugün seçmenlerin aradığı temel özellikleri, kendileriyle temas halinde olmak, ilgi alanlarına ve sorunlarına karşı sorumlu davranmak ve kamuda hakim olan fikirlere karşı ilgili davranmak olarak anlattı.

Olmazsa olmazlar…

Cacciotto konuşmasını siyasi markalamanın olmazsa olmazlarını ve yarattığı etkileri anlatarak noktaladı. Kendisine göre o olmazsa olmazlar şöyle:

  • Duygusal engagement
  • Birbiriyle uyumlu değer ve politikalar
  • Sürekli bir iletişim

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.