MediaCat

Sınır tanımayan taraftarlar

Kolombiyalı futbol kulübünden, Venezuelalı sığınmacıları toplumla bütünleştiren bir proje.

Sınır tanımayan taraftarlar

Kolombiya gazetesi El Tiempo’da yer alan bir habere göre, 2014 yılından bu yana Kolombiya’ya sığınan Venezuelalı sayısı 1 milyonu aşmış durumda. Venezuela’da Nicolás Maduro ve muhalifler arasındaki gerilim gitgide artarken, Kolombiya’da devlet, yerel yönetimler ve birçok sivil toplum örgütü de hem sığınmacılar hem de Kolombiya halkı için olumsuz şartları hafifletmek adına gayret ediyor.

Venezuela’daki yaşamlarını terk etmek zorunda kalarak komşu ülke Kolombiya’nın yolunu tutanların biraz olsun yüzlerini güldürebilmek adına harekete geçen Kolombiyalı futbol kulübü Independiente Santa Fe ve ajansı MullenLowe SSP3, Bogotá Valiliğinin de desteğiyle bir süredir farklı iletişim projeleri üzerinde çalışıyor. Sosyal medyada #FansWithoutBorders (#SınırTanımayanTaraftarlar) etiketiyle yer bulan proje de bunlardan biri.

Geçmişte birçok Venezuelalı futbolcunun formasını giydiği kulüp, toplumsal olayların dışında kalmak yerine, toplumsal değişimin bir aktörü olarak sorumluluk alıyor ve yeni projesiyle tribünlerini Venezuelalılara açıyor. Yeni bir şehir ya da ülkeye gelindiğinde, bireylerin aidiyet duygularının, yerel takımların renkleriyle pekiştiği içgörüsünden doğan proje kapsamında, Santa Fe’nin içeride oynadığı maçları izlemek isteyen tüm Venezuelalılar tribündeki yerlerini ücretsiz olarak alabiliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.