Sinema mecrasında dönüşüm başladı

Cinemaximum Sinemaları’nın reklam pazarlaması artık Mars Media tarafından yapılacak.

28.09.2012 - 07:00 | MediaCat

Cinemaximum sinemalarının reklam pazarlamasını gerçekleştirmek için Mars Entertainment Group bünyesinde kurulan Mars Media, yeni vizyonuyla sinema sektöründe dijital dönüşümü başlatıyor.

Sinemaya bugüne kadar kurduğu salonlar, hayata geçirdiği yapımlar ve geliştirdiği teknoloji ile 45 milyon dolarlık yatırım yapan Mars Entertainment Group’un bünyesindeki Mars Media Türkiye’de  toplam reklam pazarının küçük bir bölümünü kapsayan sinema reklamlarının payını dünya standartlarındaki düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Mars Entertainment Group CEO’su Muzaffer Yıldırım, Mars Media’nın kurulması ile birlikte dijital bir dünyaya adım attıklarını ve önemi unutulan sinema reklamlarını canlandıracaklarını söylüyor. Bugün bir reklam filminin kendilerine ulaştığı andan itibaren sinema perdesine düşmesi arasındaki süre 72 saat iken yeni dönemde bu yeni teknoloji sayesinde reklam filminin onay verildikten sonra 1 saat içinde perdelerde oynayabileceğini ifade ediyor.

Yeni oluşumla formatlarda, modellemelerde, sürelerde değişiklikler yapılabilecek; dolayısıyla esnek planlama seçenekleri, operasyon kolaylığı ve hızı ile reklamverene dijital reklam dünyasının kapıları açılmış olacak. Artık izleyiciler markaları, 3D’nin yanı sıra dokunarak, koklayarak da hissetme olanağı bulacaklar. Sinemada uygulanacak bu dijital teknoloji ile artık çizilmeyen, yıpranmayan, daha uzun ömürlü dolayısı ile ileriye dönük olarak maliyetli daha az çıkacak reklam yapımları söz konusu olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.