Simple’dan iyi kalpli olma çağrısı

Marka, #İyiKalpliOl ile insanları birbirlerine karşı nazik olmaya ve siber zorbalığa dur demeye davet ediyor.

13.02.2020 - 17:15 | MediaCat

Simple'dan iyi kalpli olma çağrısı

Cilde, hayvanlara ve doğaya nazik olma felsefesine sahip cilt bakım markası Simple, insanları hem birbirlerine karşı nazik olmaya hem de dünyada ve Türkiye’de gittikçe artan siber zorbalığa karşı insani bir tavır almaya davet ederek, #İyiKalpliOl çağrısı yaptı. Markanın bir manifestoyla ilan ettiği #İyiKalpliOl çağrısına markanın yeni serisi Daily Skin Detox’un global reklam yüzü Aslı Bekiroğlu, Influencer Cansu Dengey, Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı ve davete katılan Aslı Kızmaz, Enis Arıkan, İrem Derici ve Kalben gibi ünlü isimler de ortak oldu.

“Simple olarak; cilde, hayvanlara ve doğaya gösterdiğimiz nezaketi en yakınımızdan başlayarak, hiç tanımadığımız kişilere de göstermemiz gerektiğine inanıyor ve ülkemizde gittikçe yaygınlaşan siber zorbalığa karşı iyilik zemini üzerinden kamuoyunu yüreklendirmek istiyoruz” diyen Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugüne kadar hem Türkiye’de hem globalde benimsediğimiz iyi kalpli yaklaşımı, #İyiKalpliOl çağrısı yaparak topluma yayma sorumluluğunu üstlenmek istedik. Bundan sonraki günlerde bu çağrımızı dijitalde büyük bir kampanyayla devam ettireceğiz. Marka olarak internet sitemizde #İyiKalpliOl temalı bir manifesto yayınladık. osyal medyada yapılan her türlü yargılama, kötü söz ve hakarete #İyiKalpliOl cevabı vererek, kamuoyunu yüreklendirmek istiyoruz. Herkes, sosyal medyadaki yargılamalara #İyiKalpliOl cevabını vererek bu çağrının bir parçası olursa ne mutlu bize. Diğer yandan herkesin dahil olup destekleyebileceği bir Instagram filtresi de tasarlıyoruz. Amacımız, toplumsal bir pozitivizme aracı olmak çünkü iyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyoruz.”

Simple Daily Skin Detox Serisi’nin global reklam yüzü Aslı Bekiroğlu ise geçtiğimiz günlerde yaşadığı durumun kocaman bir desteğe dönüştüğünü ve bu desteğin bundan sonrası için kötü niyetli çabaları durdurabileceğine, kendi yaşadığını başkalarının yaşamaması için bir dönüm noktası olabileceğine inandığını söyledi. “Tam da bu nedenle, global yüzü olduğum Simple ve burada bulunan herkesle birlikte toplumu iyi kalpli olmaya davet etmenin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” diyen Bekiroğlu, iyi kalpliliğe ve nezakete bir gün herkesin ihtiyacı olabileceğini belirterek, toplum olarak, kalbimizde iyi olanı keşfetmemiz gerektiğini de sözlerine ekledi.

Influencer Cansu Dengey ise, “İnsanlar sosyal medyada çok acımasız olabiliyor. Burada kastettiğim eleştiri değil; kötü niyetli olan saldırılar, yargılamalar, hakaretler… İnsanlar, normalde karşınızda olsalar söyleyemeyeceği şeyleri klavye ya da telefon tuşuyla çok kolay söyleyebiliyor. Siber zorbalığı bu kadar mümkün, kolay ve yaygın kılan da bu sanırım. Ve insanları zorbalıktan geri tutacak, düşünmeye sevk edecek tek şey de içimizdeki iyi olanla yaşamayı seçmek. Hepimiz insanız. İçinde olduğumuz, karşılık vermediğimiz ya da görmezden geldiğimiz o kötülük bir gün herhangi birimizi vurabilir. O sebeple birbirimizi iyi kalpli olmaya davet etmek çok kıymetli. Bu çağrının bir parçası olduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

Soldan sağa: Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı, Simple Daily Skin Detox Serisi Global Reklam Yüzü Aslı Bekiroğlu, Influencer Cansu Dengey, Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay

“Sosyal medya diğer insanlarla aramızdaki bağı güçlendirmek için harika bir araç. Fakat ne yazık ki bazen ekranın diğer tarafında tıpkı bizim gibi mutlu olmak, sevilmek isteyen, mücadele veren bir insan olduğunu unutabiliyoruz” diyen Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı, siber zorbalığın panzehirinin empati ve şefkat olduğunu söyledi. “Umutla söyleyebilirm ki her ikisi de öğretilebilir, öğrenebilir beceriler. Dilerim bu çağrımız öncelikle kendimizle kurduğumuz ilişkiyi değerlendirmemize fırsat olur” diyen Selvili Çarmıklı, sözlerine, “Çünkü kendi acılarına karşı duyarlı olan insanlar başkalarının acılarına karşı da duyarlı oluyor, acının varlığında kendisine şefkatli davranan insanlar başkalarına da şefkatle yaklaşıyor. Kendimize karşı nazik olduğumuzda, diğerlerine karşı da kendimizi unutmadan ve yıpratmadan, doğal olarak nazik olabiliyoruz” şeklinde devam etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.