MediaCat

Şimdi onlar düşünsün!

KIA’yı LeBron James’e yakıştıramayanlarla hesaplaşma vakti.

Şimdi onlar düşünsün!

ABD’li basketbolcu LeBron James, Güney Koreli otomotiv markası KIA’nın marka elçisi. 2014 yılında KIA ile dört yıllık bir pazarlama ve sponsorluk anlaşması imzalayan LeBron James, bir Business Insider rivayetine göre bu işbirliği sebebiyle markadan yılda 6 milyon dolar alıyor.

Ancak markanın tüm bu çabaları, hedef kitlenin gözünde James ile KIA’nın reklamlar bittikten sonra yanyana gelmesi ihtimalini sağlamak için yeterli olamamış gibi gözüküyor: Sosyal medya veri analiz firması Networked Insights’ın araştırmasına göre LeBron James ve KIA’nin isimlerinin bir arada telaffuz edildiği 30 bin tweet arasından, basketbolcunun istikrarlı bir KIA kullanıcısı olduğu konusunda çekinceleri olan yüzde 30’luk bir kitle var.

İnsanların kararsızlıklarının ölçülebilir seviyelere ulaşmasıyla birlikte marka, duruma açıklık getirmek ve tüm gücüyle yüzüne esiyormuş gibi gözüken rüzgarı arkasına alarak hızlanmak amacıyla yeni bir reklam filmi yayınladı.

LeBron James’in sadık bir KIA kullanıcısı olmadığı üzerine 10 milyon dolarına iddiaya giren Trey Herbert adlı kullanıcın Tweet’iyle başlayan reklam filminde, Herbert’ın yazdıklarını okuyan LeBron James KIA’sına atlayarak parasını tahsil etmeye gidiyor.

Kaynak: Business Insider

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.