Şikâyetleriniz itinayla reklama dönüştürülür

Channel 4 yeni reklamında izleyicilerinden gelen şikâyetleri seslendiriyor.

21.08.2019 - 14:38 | Arzu Nilay Kocasu

Özellikle sosyal medya mecralarının gündelik hayatın vazgeçilmez parçalarına dönüşmesiyle birlikte pek çok marka, hergün hedef kitlesinden gelen çok sayıda eleştiri ve şikâyetle baş etmek zorunda kalıyor. Üstelik bu şikâyetler çoğu zaman yalnızca kırıcı olmak maksadıyla yazılmış ve kriz yönetimi bağlamında birer sınava dönüşen serzenişlerden ibaret.

İngiliz TV kanalı Channel 4 da -bilinirliğiyle doğru orantılı olarak- yıllardan bu yana çok sayıda eleştiri alan ve almaya devam eden markalardan biri. Çoğu yapıcılıktan uzak olan eleştirilerin hedefi olmayı dert etmediğini söylemek isteyen marka, kendisine yöneltilen sert eleştirileri göğsünde yumuşatarak izleyicilerine geri yolladığı bir reklam filmi yayınladı.

Şikâyetlerin, muhatapları olan ekran yüzleri tarafından seslendirildiği Complaints Welcome kampanyası, markanın in-house ajansı 4Creative imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Channel 4
  • Reklam Ajansı: 4Creative
Kaynak: Creative Review

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.