MediaCat

Sığınağın peşinde

Greenpeace’den Uluslararası Açık Deniz Anlaşması’nın önemini vurgulayan animasyon.

Onyıllar süren görüşmelerin ardından bu yıl Birleşmiş Milletler üyesi devletler, okyanusları ve okyanuslardaki yaşamı korumaya yönelik Uluslararası Açık Deniz Anlaşması üzerinde anlaşma sağladı. 20 Eylül’de New York’ta yapılacak genel kurulun ardından anlaşmanın resmiyet kazanması bekleniyor. Genel kurul öncesi yayınladığı animasyonuyla Greenpeace, okyanus canlılarının sığınak bulma gayretini ekrana taşıyor.

Prodüksiyonu Rumpus Animations imzası taşıyan animasyonda plastik atıklar, endüstriyel balıkçılık, ısınma ve deniz madenciliğiyle mücadele eden okyanusta yolları kesişen uçanbalık, kaplumbağa ve yılanbalığı sığınak arayışına koyuluyor. Simon Pegg, Jane Fonda ve Camila Cabello’nun seslendirdiği filmde okyanusları koruyacak anlaşmanın ve uygulanmasının önemi vurgulanıyor.

Okyanusların gezegenin yaşam mekanizmasının çok büyük ve ayrılmaz bir parçası olduğunu söyleyen  Simon Pegg, “Onların mahvolmasına izin vermek son derece aptalca bir hareket olurdu ancak çoğu zaman bunu yapan uygulamalara izin veriyor gibi görünüyoruz. Bu nedenle, okyanuslarımızı ve içinde yaşayan tüm canlıları korumayı amaçlayan girişimlerin arkasında durmak gerçekten çok önemli” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.