MediaCat

Sıcak basmasına karşı menopoz modlu klima

LG’nin beta aşamasındaki projesi, iklimlendirmeyle yapay zekâyı bir araya getirerek menopoz döneminde uyku kalitesini artırmayı hedefliyor.

Menopozun yaygın semptomlarından sıcak basması, geceleri uyku kalitesini olumsuz etkileyebiliyor. Sıcak basmalarına karşı kadınlara yardımcı olmak isteyen LG, yeni girişiminde iklimlendirmeyle yapay zekâyı bir araya getiriyor.

LG’nin Brezilya’da AlmapBBDO ile beta testlerini başlattığı Menopoz Modu projesi; yapay zekâ, ThinQ bağlantı teknolojisi ve bir akıllı saat uygulamasını LG klima ünitesiyle eşleştiriyor. Uygulama aracılığıyla vücut sıcaklığı, kalp atış hızı ve kandaki oksijen seviyesi gerçek zamanlı izleniyor, gece boyunca meydana gelen sıcak basmaları yapay zekâ tarafından tespit edilerek klima sıcaklığı otomatik değiştiriliyor. Sıcak basmasının önlenmesinin ardından 10 dakika sonra klima sıcaklığı eski seviyesine dönüyor.

Teknolojinin tanıtıldığı filmin yanı sıra menopoza dair dijital içerikleri de kapsayan projeye Adriane Galisteu ve Carol Loback gibi ünlü isimler de menopoza dair deneyimlerini paylaşarak destek veriyor.

AlmapBBDO Kreatif Teknoloji Başkanı Lilian Cavallini, “Bu yalnızca kadınların esenliğini artıran bir uygulama değil. Menopoz Modu akıllı eve seviye atlatıyor, ilk defa vücudun yaşamsal göstergelerine tepki veriyor” diyor.

LG Brezilya Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rodrigo Fiani, “LG olarak, her zaman yapay zekâyı tüketici faydası için kullanmaya çalışıyoruz. Küresel konumlandırmamızın temellerinden sevecen zekâyı [affectionate intelligence] uygulama sözümüzü genel amacımız ‘Hayat Güzeldir’ ile pekiştiriyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.